ZAPLENJENO TRI TONE NAFTE I HILJADE EVRA: Uhapšena dva Srbina i dva Rumuna kod Kostolca zbog šverca nafte

Pripadnici MUPA-a, Jedinice za bezbednost na rekama su, tokom akcije pojačane kontrole plovila na rekama, uhapsili P. V. (69) i Z. S. (65) iz Srbije, kao i dva državljanina Rumunije L. K. (44) i T. D. (43), zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljen promet akciznih proizvoda, saopštio je MUP.

Foto: Carina Srbije

Policijski službenici su, kod Kostolca, na 1.096 kilometru reke Dunav, zatekli osumnjičene prilikom nelegalnog pretakanja goriva sa tankera koji plovi pod rumunskom zastavom na improvizovanu tank baržu.

Tom prilikom pronađeno je i privremeno oduzeto oko 3.300 litara nafte i 3.600 evra.

Osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni Osnovnom javnom tužilaštvu u Požarevcu, navodi se u saopštenju.

2 Komentari

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker