OBAVEŠTENJE ZA DIJASPORU: Zabrana ulaska u Srbiju ne odnosi se na državljane Srbije, već samo za strane državljane

Vlada Srbije donela je na današnoj sednici pooštrene mere prevencije, među kojima je i privremena zabrana ulaska u Srbiju strancima iz pet država – Italije, pojedinih provincija Kine, Južne Koreje, Irana i delova Švajcarske, kao i samoizolacija za naše građane koji odatle dolaze.

Kako se navodi u saopštenju nakon sednice Vlade, uvedena je i preporuka za striktno poštovanje zabrane putovanja zaposlenih u sistemu zdravstvene i socijalne zaštite u Republici Srbiji u zemlje sa intenzivnom transmisijom COVID-19 kao i žarištima epidemije.

ŠTA ZNAČI SAMOIZOLACIJA

Zabrana ulaska u Srbiju ne odnosi se na državljane Srbije, već samoizolacija, pod kojom se podrazumeva da se državljanima Srbije koji su boravili u Italiji, pojedinim provincijama Republike Kine, Južne Koreje, Irana i delovima Švajcarske, granični sanitarni inspektori vrše kontrolu obavljaju određenu vrstu intervjua sa putnicima, razgovara se sa njima, postavljaju se određena pitanja – koliko su provodili vremena u rizičnim područjima, da li su bili u kontaktu sa nekim ljudima koji su bolesni, kako se oni osećaju i onda ukoliko se u ništa ne posumnja, oni se upućuju da narednih 14 dana ostanu u samoizolaciju u svojim domovima.

(Tpknews.com)

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close