VUČIĆ IZ ŽABARA: Četri puta više umrlih nego rođenih (VIDEO UŽIVO)

Predsednik Aleksandar Vučić današnjom posetom Braničevskom okrugu, nastavio je kampanju „Budućnost Srbije“.

Aleksandar Vučić / Foto: Tanjug

Predsednika je u Žabarima dočekao veliki broj građana. On im se zahvalio na podršci, a potom obišao radove na izradnji stambenog objekta za izbegla i raseljena lica iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske.

Vučić je rekao da postoji samo jedan razlog zbog kojeg nije dobre volje, a to su podaci o broju umrlih i rođenih u Žabarima u prošloj godini.

– Četiri puta je više umrlih – on je poručio da nam je sve džabe što radimo ako ne budemo imali decu i podvukao da će biti urađeno sve da građani osetite da država može više nego ranije.

Vučić je rekao da ono što ga brine jeste broj dece i sve to što budemo radili, džabe nam je ukoliko ne budemo imali dece.

– Želimo da pokušamo da vratimo svakoga i ne samo iz žabara, već i sve druge. Zato se borimo za različite investicije. Kao država ćemo gledati da popravljamo uslove. Opremićemo sve javne objekte, osnovnu školu u Žabarima, azbensne cevi i vodovod u Vlaškom dolu. Želimo da pokažemo snagu države kroz kancelariju za javna ulaganja. Želimo da ljudi vide da njihova država napreduje – rekao je Vučić.

Kako kaže, Srbija sada može snažnije i bolje.

– Kada su dobri putevi, biće i više automobila. Nećemo da budemo srećni što nas je ovde danas osam hiljada. Hoćemo da se borimo za našu Srbiju, jer bez naših sela nema budućnosti Srbije. Vi dobro razumete da je u radu budućnost. Od svađa se uglavnom gubi, zato nam je važno da se opredelimo za budućnost i da vidimo kako i na koji način da napreduje ekonomija i da deci obezbedimo sigurnu budućnost – rekao je Vučić.

Prema njegovim rečima, podstaknuće privatnu inicijativu.

Foto: Tanjug

– Spremni smo da pomognemo na razlličite načine. Želimo da na svaki način uložimo i da pokažemo da možemo više i da podstaknemo one koji su otišli da se vrate i ovde sa svojim porodicama da grade svoju budućnost – rekao je Vučić.

On je istakao da će predložiti posebne podsticajne mere za poivretak ljudi na naša ognjišta.

– Hvala vam na ogromnoj podršci uvek i na svakim izborima. Hvala što ste birali odgovornost i ozbiljnost. Mi ćemo vam vratiti jer država dana ima i može, i to može zahvaljujući vama i zato što smo šteteli i ponašali se odgovorno i ozbiljno. Molim vas da razmislite u ostanku u Srbiji i opstanku na svom ognjištu – rekao je Vučić.

Vučić je okupljenima poželeo da žive sve lakše i lepše i da kao i do sada, uvek budu uz svoju Srbiju.

Foto: Tanjug

Nakon Žabara, Vučić će u Petrovcu na Mlavi obići fabriku za proizvodnju peleta „Eko Step Pellet“, a nakon toga će u Krepoljinu razgovarati sa građanima.

Tokom posete Braničevu, Vučić će obići i dom zdravlja u Kučevu, kao i sportsku halu i teren u Velikom Gradištu.

Na kraju posete, predsednik će se građanima obratiti na centralnom skupu u Požarevcu.

Osim Vučića, na skupu će se građanima obratiti i premijerka Ana Brnabić.

Kampanja „Budućnost Srbija“ počela je 7. februara, a kako je sam Vučić rekao, cilj je da građanima predstavi šta je sve do sada urađeno i koji su dalji planovi, ali i da čuje njihove sugestije i žalbe.

(Tpknews.com/Agencije)
Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close