Vladika Braničevski izabran za novog dekana na Bogoslovskom fakultetu u Beogradu

Za novog dekana Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta u Beogradu, za period od 2018. do 2021. godine, izabran je episkop braničevski dr Ignatije (Midić), dosadašnji profesor dogmatike i etike na ovom fakultetu.

Vladika Ignatije

Dr Ignatije rođen je 1954. godine u Knez Selu kod Niša, gde je završio i osnovnu školu. Posle toga upisao je Bogosloviju Svetog Save u Beogradu, koju je završio sa odličnim uspehom. Školovanje je nastavio na Pravoslavnom bogoslovskom fakultetu u Beogradu, a postdiplomske i doktorske studije iz sistematske teologije završio je na Pravoslavnom bogoslovskom fakultetu u Atini.

Za docenta na Pravoslavnom bogoslovskom fakultetu u Beogradu izabran je 1988. godine.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker