OD PETKA DO NEDELJE: Vlada Srbije proglasila trodnevnu žalost

Vlada Srbije donela je odluku o trodnevnoj žalosti na teritoriji Srbije počev od petka 5. maja do nedelje 7. maja, objavio je ministar prosvete Branko Ružić.

On je na konferenciji za novinare u Vladi Srbije potvrdio da je nastava u školama za posle podne otkazana, a da će od sutra nastava počinjati minutom ćutanja u čast poginulih u školi Vladislav Ribnikar.

Ružić je u ime ministarstva prosvete izrazio žaljenje povodom najveće tragedije koja je zadesila Srbiju i obrazovni sistem u novijoj istoriji.

“Događaj se dogodio jutros oko 8:40 kad je učenik 7. razreda izršio ovaj bestijalni čin prvi put u Srbiji. Prsten obezbeđenja koji je predviđen za škole je postojao i jutros, funkcionisao je i video nadzor i pripadnik obezbeđenja koji je izgubio život, kao i školski policajac koja se nalazila u obilasku”, rekao je Ružić.

On je dodao da je hitno pozvan tim psihologa za pomoć deci, zaposlenima i roditeljima koje čeka kako je naveo, traumatičan period.

(Tpknews.com/Beta)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker