NOVE SIJALICE: Veliko Gradište menja javnu rasvetu u opštini

Predsednik opštine Veliko Gradište Dragan Milić potpisao je nedavno sa predstavnicima izvršilaca ugovor o javno-privatnom partnerstvu za vršenje usluga rekonstrukcije, racionalizacije i održavanja javnog osvetljenja u naseljenim mestima opštine.

Foto: Promo

Ugovor je zaključen između korisnika opštine Veliko Gradište i izvršilaca Smart energy investment Kft, Ogranak SEI Beograd-Vračar, Keep Light d.o.o, U Light Kft iz Budimpešte i Ogranak U Light Kft Novi Sad.

Projekat uključuje primenu mera poboljšanja energetske efikasnosti i uštede u operativnim troškovima javnog osvetljenja za deo sistema javnog osvetljenja opštine Veliko Gradište, a cilj projekta su, kako se u ugovoru navodi, ušteda energije, odgovarajuće uštede u emisiji CO2 i uštede u operativnim rashodima javnog osvetljenja.

Kako je prilikom potpisivanja ugovora rečeno, postojeća rasveta zameniće se novom već do jula ove godine, pre planiranog roka, dok je period garantovanja petnaest godina.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker