MEĐU UHAPŠENIMA I DRAGAN JOVIĆ IZ POŽAREVCA: Uhapšeno 15 članova Dveri nakon incidenta ispred Skupštine Srbije (VIDEO)

Srpski pokret Dveri objavio je na svom tviter nalogu da su članovi te stranke uhapšeni nakon incidenta u skupštini, kao i da su privedeni u PS Vračar. Tim povodom, Boško Obradović i poslanici Dveri bili su ispred policijske stanice Vračar.

– Uhapšen potpredsednik @SPDveri Milovan Jakovljević, potpredsednik IO Slaviša Miletić, potpredsednik beogradske organizacije Ivan Grbić, član IO Dejan Filipović, i još 10 članova Dveri iz Beograda, Požarevca i Velike Plane. Političke kukavice hapse po parkovima kad smo se razišli – napisao je Obradović.

Povodom hapšenja političkih aktivista Gradskog odbora Dveri iz Požarevca oglasio se Nenad Ilić, predsednik Gradskog odbora Narodne stranke Požarevac, koji je oštro osudio njihovo hapšenje.

– Najoštrije osusđujemo ovakvu odluku vlasti da uhapsi ljude koji su demokratski protestovali. Ukoliko su želeli nekoga da hapše onda je trebalo da hapse organizatore, a oni to nisu učinili. Tražimo hitno puštanje naših prijatelja i saboraca kako ove stvari ne bi eskalirale – , kazao je Ilić.

Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović je izjavio da je policija, po nalogu nadležnih državnih organa, privela 15 osoba koje su učestvovala u ovom nasilju, napala Marijana Rističevića, druge narodne poslanike i osobe koje su ulazile u Narodnu skupštinu.

– Ovi ljudi će u narednim minutima biti predati nadležnim sudovima za prekršaje koji će izricati kazne u skladu sa zakonom – , navodi se u saopštenju ministra policije.

Уживо из полицијске станице Врачар.

Posted by Двери on Петак, 08. мај 2020.

On je ocenio kao „čist fašizam fizički nasrtaj Boška Obradovića i dela pristalica Saveza za Srbiju na narodne poslanike i druge ljude koji su pokušavali da uđu u Narodnu skupštinu“.

– Fizičko obračunavanje sa ljudima i da ih uz to maltretirate, cepate, nasrćete na njih i pretite im batinanjem i svim drugim zato što misli drugačije od vas nikada nije, neće i ne sme da bude dozvoljeno u našoj zemlji – , naveo je Stefanović.

Ministar policije je poručio svima da će „policija i ostali nadležni državni organi veoma brzo i efikasno reagovati u ovakvim slučajevima“.

Ухапшено 15 чланова Двери.

Posted by Двери on Петак, 08. мај 2020.

– I nećemo dozvoliti da bilo ko bude žrtva nasilja, da bilo kome budu ugrožena prava i slobode i da bilo ko trpi bilo kakvu vrstu torture, zato što ima drugačiji stav o Srbiji ili zato što ima pravo da drugačije politički deluje – , naveo je Stefanović u saopštenju.

Narodni poslanici Dveri i njihove pristalice su tokom protesta ispred ulaza u Skupštinu Srbije napali ministre i kolege poslanike.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close