UHAPŠEN SMEDEREVAC: Prijavio lovačku pušku, a čuvao arsenal oružaja u kući!

Ž. M. (57) iz okoline Velike Plane,uhapše je kada je policija pretresom njegove kuće pronašla arsenal oružaja!

Foto: MUP

Naime, pripadnici Policijske uprave u Smederevu, Policijske stanice Velika Plana, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Smederevu, uhapsili su Ž. M. zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.

“Policijski službenici su, pretresom njegove kuće i pomoćnih prostorija, pronašli puškomitraljez M-72, poluautomatsku pušku M-59, lovačku pušku bez fabričkog broja, gasni pištolj, 1.581 puščani metak kalibra 7,62 mm, 49 puščanih metaka neutvrđenog kalibra, 2 okvira za automatsku pušku, sve u nelegalnom posedu, kao i jednu vazdušnu pušku, koja je bila propisno prijavljena”, saopštila je PU u Smederevu.

Osumnjičenom je određeno zadržavanje, nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti priveden višem javnom tužiocu u Smederevu.

Jedan komentar

  1. Ima raznih kolekcionara. Neki sakupljaju poštanske markice, neki novčiće, neki salvete, a neki sakupljaju ono, zbog čega mogu debelo naje*ati.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker