UBICA SA TVITERA: I otac i sin u Požarevcu poznati po prebijanjima! (FOTO)

Bojica Đurović, otac Neđeljka Đurovića (28), Požarevljanina koji se sumnjiči da je na smrt izbo Miloša Mileusnića u Beogradu, pokušao da opravda sina i objasni da nije nasilnik, da ne voli oružje i da ne zna šta ga spopalo da nasrne na Milesnuća.

Foto: Privatna arhiva

Međutim, i Bojica Đurović, od ranije je dobro poznat požarevačkoj policiji po nasilničkom ponašanju i prebijanju svojih sugrađana, iako je sebe i svoju porodicu pokušao da predstavi u potpuno drugačijem svetlu.

Bojica Đurović, u žižu javnosti dospeo je krajem 2010. godine, kada se potukao ispred tržnog centra „Reč naroda“ u Požarevcu. On je tada nasrnuo na inspektora rada Gorana Sretenovića, nanevši mu pritom povrede glave, pisao je tada portal Danas.

Tuča je izbila kada je Neđeljkov otac, Bojica, došao ispred službenih prostorija SDPS, gde je boravio inspektor rada koji je prethodno kontrolisao rad studentske zadruge „Student“ čiji je Bojica vlasnik.

Bojica je najpre verbalno vređao Sretenovića, a potom su obojica izašli ispred kancelarije i tada je Bojica nasrnuo na njega udarivši ga u glavu.

– Verbalno me je napao, konkretno zbog toga što sam postupao po prijavi jednog invalida rada, koji je preko njegove zadruge radio u „Standardu“, da mu nije dve godine uplatio radni staž. Zbog njegovog nedoličnog ponašanja ja sam ustao i izveo ga napolje. Čim smo izašli iz prostorije stranke on se odjednom okrenuo i svom snagom me udario u glavu. Od siline udarca pao sam sav krvav na asfalt. Đurović je nastavio da me udara pesnicom u glavu i šutira svud po telu. Kad je završio šutiranje Đurović se okrenuo i otišao u nepoznatom pravcu – ispričao je reporterima Danasa tada napadnuti inspektor.

Bojica Đurović/Foto: Privatna arhiva

Međutim, nasilnička karijera ovog čoveka počela je nešto ranije. Prema nepotvrđenim informacijama, Bojica je prethodno napadao više ljudi, mahom iz svog grada, i to iz različitih razloga.

Bojica je ranije došao u sukob sa još jednim inspektorom rada, Pantelijom Miladinovićem, kog je takođe prebio. Zbog toga je osuđen na šest meseci, uslovno na godinu dana i novčanu kaznu. Na meti Neđeljkovog oca našao se i Slobodan Čudimirović, ugledni požarevački hirurg, koji je od Bojice dobio batine, zbog čega je, takođe, bio osuđen, pisao je tada portal Danas.

Jedna od poslednjih informacija objavljenih u slučaju jezivog ubistva koje se dogodilo u nedelju ujutru i ta da je Neđeljko imao zabranu prilaska svojoj rođenoj majci, zato što ju je pretukao.

Mladić je zadobio prijavu i kada je uhvaćen sa džointom, a stanovnici njegovog rodnog grada kažu da je jedno vreme imao problema sa narkoticima i da je bio problematičan i često ulazio u sukobe.

Bojica, Neđeljkov otac je za medije rekao da je svog sina poslednji put video u petak i da je inače radio u firmi RIO “rekreacija i ozelenjavanje” u Kostolcu, a u Beograd, gde je imao stan, odlazio je samo vikendom.

– Nije mi izgledao kao da je sve u redu s njim. Bio je arogantan, kakav inače nije po prirodi. Pričao je da će dati otkaz. Posumnjao sam da je uzeo neku drogu jer to nije bio on – naveo je Đurović i dodao da želi da se otkrije šta je njegov sin uzimao, jer “očigledno nije bio pri zdravoj pameti”.

Ubica Neđeljko Đurović/Foto: Privatna arhiva

Na pitanje novinara da li je Neđeljko ranije imao problema sa narkoticima, Bojica je odgovorio:

– Nije imao. Kao i sva deca uzimao je travu – rekao je on za medije.

Podsetimo, Neđeljko Đurović (28) uhapšen je u ponedeljak pod sumnjom da je u nedelju rano ujutru ispred zgrade u Ulici Dimitrija Tucovića kuhinjskim nožem nasmrt izbo studenta Miloša Mileusnića (24). Nakon hapšenja Đurović je priznao ubistvo, međutim 24 sata kasnije na saslušanju kod tužioca sve je porekao i tvrdio da nije ni bio u blizini mesta ubistva.

Iako je njegov otac u intervjuu za medije rekao da Neđeljko nikada nije voleo oružje, fotografije na Fejsbuk profilu ovog mladića govore drugačije. On je objavljivao fotografiju sa drugom na kojoj u jednoj ruci drži pušku, a u drugoj nož.

Foto: Privatna arhiva

Prema nezvaničnim informacijama, nakon što je nasmrt izbo Mileusnića, krenuo je ka Pošti u koju je pokušao da uđe i potukao se sa obezbeđenjem. Policija ga je privela i pustila. Nekoliko sati kasnije policajci su povezali Neđeljka sa ubistvom studenta i uhapsili ga, a on je sve priznao… pa porekao.

– Rekao je da je u nedelju ujutru, kao i svako jutro otišao da kupi cigarete i vratio se kući. Nakon toga navodno se prošetao, kako je rekao oko 20 minuta. Nakon toga je rekao da je otišao da se vidi sa drugom, a onda je oko 16 sati uhapšen – objasnio je izvor iz istrage.

TPKNEWS/Agencije

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker