TOLIKO O EFIKASNOSTI VAKCINE: U Topolovniku i Đurakovo-Popovcu, svaki treći pelcovani zaražen koronom

Pandemija koronavirusa je raširila pandemiju straha. Ljudi se plaše virusa, a plaše se i vakcina. Razloga za brigu je mnogo i svi su opravdani.

Foto: Privatna arhiva

Dok režim u Srbiji za pojedince, koji, po njihovom uverenju, u sred pandemije koronavirusa javno huškaju građane da se ne vakcinišu, prete kazna zatvora i do pet godina, i sami proizvođači priznaju da postoji opasnost da vakcine izazovu sterilitet, neurološke i onkološke poremećaje, oštećenja krvnih sudova, srca i pluća… Proizvođači neće odgovarati za moguće probleme, baš kao ni političari, koji zakonima i propisima naređuju vakcinaciju. Ko primi cepivo protiv Kovida-19, preuzima rizik za eventualne štetne posledice. Ko odbije vakcinaciju biće kažnjen, neće moći da putuje, radi, leči se… Posle godinu dana manipulacija, kojima naučnici, političari i mediji šire paniku, dovele su do toga da većina građana ne veruje u vakcine.

Vakcinacija je najbolja odbrana od mnogih smrtonosnih i iscrpljujućih infekcija, u to nema sumnje. Međutim, ako sagledamo novonastalu situaciju u selima Topolovnik i Đurakovo-Popovac nadomak Velikog Gradišta, gde je veliki broj meštana iz ova dva sela već primio i prvu i drugu dozu cepiva Kineskog proizvođača “Sinofarm”, dovelo je do još većeg nepoverenja kod građana, koji se dosad nisu protivili vakcinaciji.

Naime, kako tvrde naši sagovornici iz ova dva sela, od početka marta, nakon što se veliki broj meštana vakcinisalo i to isključivo cepivom Kineskog proizvođača “Sinofarm”, došlo je do eksplozije korone u ova dva sela, a i smrtnih slučajeva, mahom starijih osoba. Svaki treći nakon 10 do 15 dana primljene druge doze cepiva bio je pozitivan na Kovid-19 sa teškim oblikom infekcije koje je zahtevalo lečenje, a neki su morali da budu i hospitalizovani.

Iako su nadležni cenzurisali informacije, tvrdnje naših sagovornika potkrepljuje i činjenica da je od početka marta u opštini Veliko Gradište, nakon masovne vakcinacije koja je počela 20. januara, naglo skočio broj obolelih od Kovida-19, a i u poslednjem izveštaju požarevačke bolnice za 05. april 2021. godine, navedeno je da je u kovid bolnici u Požarevcu trenutno na lečenju 169 pacijenata što govori o stalnom porastu broja građana kojima je potrebno bolničko lečenje zbog simptoma koronavirusa. Od 169 hospitalizovanih, kod 145 je potvrđena kovid infekcija, i svi hospitalizovani su uglavnom iz Braničevskog okruga.

Prema poslednjem izveštaju Zavoda za javno zdravlje Požarevac, samo ovog vikenda je na teritoriji Velikog Gradišta zabeleženo je 21 novi slučaj koronavirusa, gde dolazimo do cifre od 1300 zaraženih od početka pandemije u ovoj opštini, uprkos velikom odzivu za imunizaciju. Doduše, u izveštaju Zavoda za javno zdravlje Požarevac, ne navodi se detalj da li među novozaraženima ima i onih koji su već vakcinisani.

Takođe iz požarevačke kovid bolnice, potvrđuju da je tokom vikenda od posledica Kovida preminuo muškarac (90) i žena (72) iz Velikog Gradišta, a kako sumnjaju naši sagovornici, nadležni su namerno prećutali da su krajem ove nedelje preminule samo iz Topolovnika tri starije osobe jer su bili vakcinisani upravo cepivom Kineskog proizvođača “Sinofarm”. Kako saznajemo od naših sagovornika, još jedna žena iz Topolovnika, koja je takođe vakcinisana, nalazi se na respiratoru u Beogradu, i lekari su joj dali samo 2 posto šanse da preživi.

Iz požarevačke kovid bolnice navode još i da je trenutno zauzeto deset respiratora, dva pacijenta su intubirana, a osam je na neinvazivnoj ventilaciji (NIV). Klinička slika hospitalizovanih nije dobra, uglavnom su svi u težem stanju i oko 100 njih zahteva dodatni kiseonik.

Naši sagovornici kažu da meštani sela Đurakovo-Popovac, spremaju kolektivnu prijavu protiv Doma zdravlja u Velikom Gradištu, jer su pod pritiskom državnih regulatornih tela, dopustili smanjenje bezbednosnih provera kako bi ubrzali proceduru vakcinacije i falsifikovali podatke o broju zaraženih i preminulih nakon vakcinacije, a, kako kažu, oni iz Doma zdravlja neka se žale istim tim državnim regulatornim telima koji su ih na to naveli.

Podsetimo se, početkom marta predsedniku opštine Velikog Gradišta Draganu Miliću i njegovom zameniku Slađanu Markoviću, nakon desetak dana posle revakcinacije cepivom Kineskog proizvođača “Sinofarm”, potvrđen je težak oblik kovid infekcije koje je zahtevalo lečenje i hospitalizaciju. Slađan je bio hospitalizovan u kovid bolnici u Požarevac, a predsednik opštine Dragan Milić, nakon što je pozvao predsednika države Aleksandra Vučića i požalio mu se, Vučić mu je obezbedio mesto u KBC “Dragiša Mišović” gde je hospitalizovan i gde su mu lekari nakon pregleda utvrdili blažu upalu pluća.

Ukoliko postoji bilo kakva sumnja u iznetim tvrdnjama u ovom tekstu, selo Topolovnik i Đurakovo-Popovac nalaze se na desetak kilometara od Velikog Gradišta i Srebrnog jezera iz pravca Požarevca, bilo ko može da svrati, i proveri trenutno činjenično stanje.

(Tpknews.com)

3 Komentari

 1. Svaka čast na hrabrosti za ovaj tekst. Zaista je šteta što nema više ovakvih medija. Toliko je štampa poltronska da mi je muka više od svih. Vama svaka čast!

 2. Ma da li je vakcinacija stvarno toliki problem.
  Bio vakcinisan ili ne ako te uhvati virus javices se lekaru i dalje postupati po njihovim uputstvima i primati terapiju koju god ti daju. Zasto sada kad nemas virus istom tom lekaru ne verovati.
  Treba jos da znate da su to sela u kojima zive uglavnom staracka domacinstva i zasto se posebno cuditi ako umre neko od 90 godina. Koliko god da covek zivi uvek kazemo mogao je jos al jednostavno priroda je tako odredila.
  Meni je umro surak od 55 godina nikad bolestan jak ko medved a nije od virusa.
  Mislim da se treba pridrzavati saveta strucnih ljudi a ko ne veruje nasim strucnjacima nek pogleda preporuke SZO i drugih vrhunskih zdravstvenih ustanova.
  Ako mislite da lazu kad se razbolite ne idite kod lekara nego pitajte babe po selu kako da se lecite.
  I jos nesto znam coveka koji prodaje preparate od prirodnog meda za sve bolesti i daje garanciju na izlecenje. Isti taj sebe leci u zdravstvenom centru u Petrovcu na Mlavi pa razmislite zasto.

 3. Virus korone napada sve organe i pomaže druge bolesti da pojačaju svoje dejstvo. U selima stanovništvo ne nosi maske ili ih ne nose pravilno. Lično sam se uverio da na sahranama niko ne nosi maske i ponašaju se kao da korona ne postoji. Ne drži se distanca izmedju osoba. Pričaju, piju, jedu. pozdravljaju se, a neki i grle pri pozdravljanju.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker