STIŽE PRAVA ZIMA: U subotu sneg širom Srbije!

Nakon prošlonedeljnog prolećnog vremena i temperatura netipično visokih za ovo doba godine, u našu zemlju pred praznike stiže i zahlađenje.

Veliko Gradište/Foto: Srđan Dedić

Nakon prošlonedeljnog prolećnog vremena i temperatura netipično visokih za ovo doba godine, u Srbiju je konačno stiglo zahlađenje, a krajem nedelje očekuju nas i sneg i susnežnica u nižim predelima na jugu i na zapadu zemlje!

Naime, Đorđe Đurić, meteorolog „Veder tu ambrele“, kaže da nas narednih dana, nakon toplog talasa, očekuje osetno zahlađenje.

– I danas će širom Srbije biti oblačno s kišom, a u brdsko-planinskim predelima i sa snegom. Veća količina padavina očekuje se u centralnim i istočnim predelima Srbije.

Sredinom dana u severozapadnim, a posle podne i uveče i u ostalim predelima Srbije očekuje se postepeni prestanak padavina i razvedravanje – kaže Đurić i dodaje da će duvati jak severozapadni vetar, ali će krajem dana biti u slabljenju. Minimalna temperatura kretaće se od tri do sedam stepeni, a maksimalna dnevna od pet do deset stepeni.

– U sredu i četvrtak će širom Srbije biti promenljivo oblačno, ponegde s kišom, a u brdsko-planinskim predelima sa susnežicom i snegom. U sredu će duvati jak severozapadni vetar. Maksimalna temperatura biće od četiri do deset stepeni – kaže Đurić i dodaje da će u petak i subotu biti još hladnije, a u pojedinim delovima Srbije konačno će se i zabeleti ulice.

(Tpknews.com/Kurir)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker