BUNT MATURANATA NE JENJAVA! U nedelju, višečasovna blokada centra Požarevca

Maturanti Požarevačke gimnazije i Ekonomsko-trgovinske škole najavili su za nedelju, 9. februara, još jedan protest u Požarevcu, ali ovog puta u nešto izmenjenom formatu. Okupljanje će biti održano pod sloganom „POkreni se“, a u planu je višečasovna blokada centra grada uz različite aktivnosti.

Foto: M.J.

Protest će početi u 15:30 okupljanjem maturanata i građana na kružnom toku, nakon čega će u 15:45 uslediti planirane aktivnosti. U 16:30 predviđen je nastup hora, a u 16:45 minut ćutanja u trajanju od 15 minuta u znak sećanja na nastradale.

Protestna šetnja će početi u 17:00, a učesnici će proći istim ulicama kao i prethodne nedelje, nakon čega će se vratiti u centar grada. Završni deo protesta, koji podrazumeva obraćanje organizatora i govore, zakazan je za 18:00.

Organizatori su u svojoj objavi istakli važnost istrajnosti i solidarnosti, poručivši: „Ostanimo dosledni, vidljivi i istrajni! POkreni se!“

Visualizza questo post su Instagram

Un post condiviso da Ученици Пожаревачке гимназије (@blokada.pogim)

Podsetimo, ovo će biti peti veliki protest maturanata, nakon što su prethodni održani 5., 19. i 26. januara, kao i 2. februara. Svaki od njih je privukao veliki broj učesnika, a temelje se na borbi za bolje uslove školovanja i opšte društvene promene.

Kako će gradske vlasti reagovati na novi protest i da li će maturanti uspeti da ostvare svoje zahteve, ostaje da se vidi.

(Tpknews.com/I.M.S.)

PROČITAJ I

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker