VLASI VIŠE VERUJU VRAČARAMA NEGO U VAKCINU: U Homoljskoj Severnoj Koreji ni jedan građanin nije pelcovan

Kao i u celoj Srbiji, i u opštini Žagubica, masovna vakcinacija stanovništva protiv virusa Covid-19 se zvanično sprovodi od 20. januara.

Screenshot YouTube

Kako kaže dr Vesna Stojilović Gvozdenović, direktorka Doma zdravlja u Žagubici, za tu svrhu oformljen je specijalni punkt u ambulanti u naselju Laznica.

Međutim, s obzirom da u Homolju većinu stanovništva čine Vlasi, pa samim tim više veruju vračarama nego u vakcine, u prethodna tri dana od kako je počela masovna imunizacija u opštini Žagubica, ni jedan građanin nije pelcovan.

Ovim povodom direktorka Doma zdravlja dr Vesna Stojilović Gvozdenović, apeluje da se za vakcinaciju može prijaviti svako ko smatra da bi trebalo da je primi, a kako je navela, prilikom odabira vakcine, stanovništvo prima onu vakcinu koja je, u zavisnosti od proizvođača predviđena pravilnikom za tu starosnu strukturu.

Prema rečima direktorke Doma zdravlja Žagubica, svi zainteresovani građani koji osete potrebu da se vakcinišu protiv virusa COVID-19 mogu se prijaviti preko portala E–Uprava i tako dobiti tačan datum, vreme i mesto gde će doći da prime vakcinu, kao i pozivom centra na broj 0800222334.

PROČITAJ I

5 Komentari

  1. Kao prvo Vlasi čine trećinu stanovništva u opštini Žagubica. Kao drugo ljudi su se prijavili za vakcinu, kako privatno, tako i preko institucija. Lekari i medicinske sestre se takođe vakcinišu. A ako zaista niko nije vakcinisan, onda je to pitanje za nadležne na nivou republike, a ne za “narod koji veruje u vlašku magiju”!

  2. Molim vas, nemojte se sramotiti, nego preformulišite rečenice ili obrišite vest. Ne može neko, samim tim što je Vlah, više verovati vračarama. Verovanje ne proizlazi nužno iz etničke pripadnosti ili genetike i nije nepromeljiva datost. Takođe, da li ste sigurni da većinu stanovništa Homolja čine Vlasi? Budući odatle, ja u to sumnjam.

  3. Nisu Vlasi glupi, jer ne žele da se vakcinišu. Neće ljudi da budu ničiji zamorčići. Ako je vakcina sigurna, zašto se Vučić nije vakcinisao? Zašto nije vakcinisao roditelje, koji imaju preko 75 godina? Laik sam za medicinu, ali mi nešto tu nije jasno. Sto godina nije pronađen lek protiv raka, četrdeset godina nije pronađena vakcina protiv side, a sada je za manje od godinu dana pronađena vakcina protiv korone i još je ispitana i sigurana je… Što bi rekao Srećko Šojić: “Neće da može”!

  4. AKO SE U ZADNJA TRI DANA U OPSTINI ZAGUBICA NIKO NIJE VAKCINISAO, NE VERUJEM DA TO BAS MNOGO IMA VEZE SA VRACARAMA, A JOS MANJE SA VLASIMA…STA JE SA VECINSKIM NARODOM…? STO SE ONI NISU VAKCINISALI…?

  5. Možda bi trebao predsednik vlaško-napredne bagre janošević da se pozabavi ovom temom, obzirom da uz vlašku magiju i napredno predsednikovanje dobija od države 260000 din/mesečno, žalosno.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker