DA LEPŠE MIRIŠU U GRADSKOM PREVOZU: U Beču dele besplatne dezodoranse za putnike metroa

Kako bi vožnja bečkom metro linijom U6 u vrelim letnim danima bila prijatna, gradsko saobraćajno preduzeće “Bečke linije” će putnicima ovih dana podeliti preko 14.000 besplatnih dezodoransa u stiku.

Foto: Profimedia

S obzirom na činjenicu da linija U6 na pojedinim delovima vozi i iznad zemlje, vagoni se vrlo brzo zagreju.

Trenutno je samo oko 50 odsto vozova ove linije klimatizovano, dok se na prozorima preostalih lepi zaštitna folija pomoću koje se temperatura može sniziti za 4 stepena. U sklopu pilot projekta se takođe i testira obnavljanje opreme kako bi ubuduće svi vozovi bili klimatizovani. Do tada bi vožnja uz korišćenje dezodoransa za putnike u vrelim letnim danima trebalo da bude prijatnija.

Glavni grad Austrije je ove godine proslavio 40 godina postojanja podzemne železnice. Današnji bečki “U-Bahn” ima ukupno pet linija, 109 stanica, dug je 83 kilometra, a samo u 2017. godini prevezao je 450 miliona putnika. U-Bahn je bio značajan razvojni korak za Beč i dugoročno je promenio grad. U svojih 40 godina u metro je uloženo devet milijardi evra, a dugoročno je stvoreno i osigurano 200.000 radnih mesta.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker