RAZBIJENA MEĐUNARODNA BANDA DILERA: Trudnica iz Srbije šef narko-mafije u Beču! (VIDEO)

Beograđanka Jovana S., iako u sedmom mesecu trudnoće, sa svojim dečkom upravljala transportom i prodajom heroina na ulicama Beča. U akciji ukupno uhapšeno 13 osoba.

Foto: Mup Srbije

Na čelu organizovane kriminalne grupe čiji su članovi pre dva dana uhapšeni u Srbiji i Austriji bila je Beograđanka Jovana S., koja je u sedmom mesecu trudnoće! Osim nje, u akciji srpske i austrijske policije uhapšeni su i njen momak Zoran N. i Mario K., kao i deset dilera koji su radili za njih.

Njih troje je uhapšeno u spektakularnoj akciji policije u Zemunu. Dvojica muškaraca bila su u „tojoti“ koju je presrela policija u toku vožnje, a potom je uhapšen Jovana S., koja je u vezi sa Zoranom N. Njih troje se sumnjiče da su kriminalnom grupom rukovodili iz Beograda.

Foto: Mup Srbije

– Istovremeno, austrijska policija uhapsila je još 10 uličnih dilera za koje se sumnja da su radili za troje uhapšenih u Srbiji. U odvojenim akcijama u dve države zaplenjeno je čak 1,5 kilograma čistog heroina, kao i 22 kilograma paracetamola, koji se koristi za mešanje s heroinom pre nego što se on proda krajnjim korisnicima droge. Takođe, pronađena je i manja količina kokaina i marihuane, ali i pištolj i 20.300 evra – potvrdio je izvor iz istrage.

On navodi da se sumnja da je troje uhapšenih u Beogradu finansiralo, organizovalo i angažovalo dilere koje su slali u Beč.

– Kako se sumnja, oni su pronalazili ulične dilere, uglavnom mlađe ljude, koji su bili zaduženi samo da prodaju drogu. Posao su vodili iz Beogradu, a ljude koje su angažovali slali su u Beč, obezbeđivali im smeštaj i logistiku, kako bi za njih na ključnim tačkama prodavali drogu – objašnjava sagovornik iz istrage.

Razrađena šema, prema njegovim rečima, funkcionisala je tako što su dileri u Beču boravili po tri meseca, jer su toliko mogli da ostanu po Šengenskom sporazumu. Pred istek tog vremenskog perioda oni su se vraćali u Srbiju, a zamenjivali su ih drugi.

– Verovatno su mislili da im policija na taj način neće ući u trag – dodaje sagovornik.

On objašnjava da se osumnjičenima koji su uhapšeni u Srbiji na teret stavlja da su od januara ove godine do srede nabavljali i distribuirali narkotike na teritoriji Srbije, ali i Evropske unije.

– Oni su juče privedeni na saslušanje u Specijalno tužilaštvo u Beogradu – dodaje sagovornik.

(Kurir)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker