EU TRAŽI 190 HILJADE EVRA NAZAD: Kučevački vlastodršci pokrali novac namenjen poljoprivrednicima

Kako nezvanično saznaje TPKNEWS, radna grupa Ministarstva finansija analizom izveštaja iz opštinske uprave Kučevo utvrdilo je da je 190 hiljada evra za realizaciju projekta „Young farmers for Kučevo future“ potrošeno nenamenski.

Ministarstvo finasija je rešenjem, naložilo Opštinskoj upravi Kučevo da novac u visini od 190 hiljada evra, namenjenog za realizaciju projekta „Young farmers for Kučevo future“ vrati na račun ovog ministasrtva.

Ugovor u vrednosti od 190 hiljada evra za realizaciju projekta „Young farmers for Kučevo future“ (Mladi farmeri (poljoprivrednici) budućnost Kučeva) potpisan je sa Ministarstvom finansija Republike Srbije – Odsek za ugovaranje i finansiranje programa koje podržava i finansira Evropska unija.

Projektom je planirano da se sredstva ulože u razvoj poljoprivrede a u saradnji sa Poljoprivrednim i Šumarskim fakultetima iz Beograda uradi bonitiranje zemljišta prema pravilniku o katastarskom klasiranju i bonitiranju zemljišta, kojim bi bilo obuhvaćeno laboratorisjko ispitivanje zemljišta, izrada detaljne karte plodnosti zemljišta sa elaboratom za celu opštinu. Takođe je ovim projektom bilo planirano kompletno renoviranje zgrade bivšeg komiteta, opremanje kancelarija i konferencijske sale za potrebe biznis inkubatora i stručne poljoprivredne službe.

Zbog malverzacija i sumnje u netransparentno trošenje novca, o čemu je TPKNEWS pisao ranije, Ministarstvo finansija Republike Srbije je formiralo radnu grupu za analizu izveštaja utroška sredstava za projekat, “Young farmers for Kučevo future“ koji im je dostavljen iz Opštinske uprave Kučevo.

Kako nezvanično saznaje TPKNEWS, analizom izveštaja radna grupa Ministarstva finansija je, utvrdila da je rikovodstvo opštine Kučevo, novac namenjen projektu potrošen nenamenski.

Razlog vraćanja novca je jednostavan, opština kao nosilac ovog projekta kojoj je prepuštena organizacija projekta, nije opravdala trošenje novca.

Gde je završio novac namenjen za realizaciju projekta, jedino znaju odgovorni iz sadašnje opštinske vlasti? Na šteti su poljoprivrednici ali i poreski obveznici koji će morati da se odreknu asfaltiranja puteva i drugih neophodnih projekata zbog pokrivanja troškova vraćanja ovih sredstva Ministarstvu finansija.

(Insajder Mile Sova)

24 Komentari

 1. Mogu samo da zamislim koliko će para potražiti nazad nemačka banka koja finansira renoviranje Doma zdravlja, e tu su pokradene velike paruštine, predpostavlja se blizu dva miliona evra.

 2. Sad pod hitno treba da reaguje država a i narod i da se novac pod hitno vraća svojoj nameni. Taj novac nije otišao niz reku Pek, već u džepove opštinskih kriminalnih vlastodršca. Na potezu je sup koji treba da ih hapsi, da se utvrdi gde su novci, koji su krivci i da im se pod hitno oduzme imovina koju su stekli kriminalom. Nadam se da u ovoj državi ima još poštenih ljudi.

 3. Vec vratili prvi ratu. Licno sam videla dokument. Stidim se sto radim u opstini. Svaki dan nesto muvaju a nista ne znaju pa ih je lako uhvatiti

 4. Citajuci ovo, svakom treba da je jasno zasto opstinari insistiraju na vecem punjenju budzeta. Jedino oni nedodirljivi, mogu da arce taj novac, plate kaznu za nenamensko trosenje i eto prvog miliona za legalan novi pocetak.

 5. Da je ovo pravna država finansijska inspekcija bi tačno utvrdila gde su pare potrošene ali pošto mi živimo u diktaturi od toga nema ništa.

 6. Za ovakve sume se podiže krivična prijava. Kako nazvati potez tužilaštva i suda? Baš dobro što ste potrošili pare nemamenski, sada nađite još malo u kasi da platite simboličnu kaznu! Bez robije minimum 10 godina nema pravde

 7. Naprdnjacka vlast iz Kuceva je kancer ove opstine. Verovatno su dali novac Aci Karatisti da otplati kredit kod banke koji je uzeo za kupovinu hotela. Preti banka da će mu prodati hotel ako hitno ne vrati dug.

 8. Ćuka je prvi u zemlji Srbiji koji je formirao naprednjačka vlast. Vučić u svoje vreme jedino je Kučevo mogao i smeo da slobodno poseti. Narod ih je podržavao, očekivali smo mnogo i nešto se i desilo na bolje. Odjednom, 2020 Vučić ili po njegovoj volji,ili po volji lopovčića oko njega donosi odluku da formira vlast po celoj Srbiji mimo volje građana i ti uz pomoć paravojnih formacija. Ta vlast je izvučena iz kriminalnih dosijeja, i svi na vlast su došli po zadatku. To je strašno providno i ne treba ništa da nas iznenadi, jer da im je bila poštena namera ne bi se tako hladno odrekli baš tih ljudi koji su najviše žrtvovali sebe da bi SNS kao stranka postojala i opstala. Stidi se Novice i ostali kalanfuteri pored tebe, sram vas bilo. Da li noću uopšte mirno spavate?

 9. Kako gde su novci, pogledajte zidine zamenika predsednika opštine i letnjikovac predsednika opštine, sve će vam biti jasno

 10. “Dođu tako ponekad vremena kad pamet zaćuti,budala progovori,a fukara se obogati”.
  Ivo Andrić
  Sve tačno, realno i bolno. Ne treba nama više ratova, SNS kartel je ugasio zivot u srbistanu za sva vremena.

 11. E Nole,Nole,bratija te od**bala,smenili te sa mesta predsednika OOSNS a od 190.000 evra pokradenih koje su podelili medju sobom,mislili su da i ti treba da dobiješ deo kolača pa su uplatili Milanu Jarcu taman toliko da možeš svako jutro da pojedeš burek besplatno i od jednog “mršavog” “veprića” od 120 kila postaceš VEPRINA od 150 kila.😂😂😂

  1. Neka vepar vodi računa da ne pređe kilažu od 150 kg jer će naglo da mu spadne cena, a i ovako ne vredi baš ništa.

 12. Postoje razne budale na vlasti , na svim nivoima, ali ova lopovska ekipa u Kucevu je pobedila u mnogim kategorijama tehnike kradje budzeta. Brdo para su dobili da srede komitet da bi Kecman imao gde u luksuzu da pije crno vino. Umesto da naprave zgradu za primer, oni naprave skandal i aferu o kojoj prica ceo region. EU fondovi su eldorado kad se radi po njihovim pravilima i postuje ugovor. Drugacije bi sve bilo da u Srbiji postoji Tuzilastvo i Policija. Ovako u kaubojskoj drzavi stvari resavaju Jokic i Perisis uz sasluzenje Ivana Hotelskog i coveka za specijalne operacije Mikica. Dom zdravlja renoviraju za basnoslovne pare, krece ga samo, to im je sledeca afera. Kanalizacija od 11 miliona evra koliko ne vredi celo Kucevo je projekat koji vodi aktere direktno u Zabelu. Ovi za organizovani kriminal vec vode istragu, to je previse para za Ivana Nejakog Hotelskog poslusnika. Mariokovic nije smeo vise da odgovara za kanalizacione mucke i pobegao kumi Dusici pod suknju.

 13. Uveliko se prica po gradu da su Zabukovec i Radenko postali pomocnici predsednika opstine. Navodno je Zabukovec potpisao Aci Karatisti neki ogroman racun za fiktivne usluge hotela na teret Centra za kulturu a Radenko je pasa Aci Karatisti. Dodjosi nemaju obraza i morala, samo pljackaju kao da im je poslednje. A mozda i jeste pre odlaska u apsanu.

 14. Leider hat die Praxis der letzten Jahre gezeigt, dass Korruption in Kucevo sehr weit verbreitet ist. Wir sind mit zahlreichen Negativtrends konfrontiert. Es handelt sich um das Geld der Steuerzahler, daher muss die Art und Weise, wie Geld ausgegeben wird, vollständig transparent sein. Die Europäische Union ist kein Witz. Das ist ein großes Minus für die Regierung in Kucevo. Milagarac tat alles, um in Kucevuuu an die Macht zu kommen. Sein Ziel ist zu rauben.

 15. kako gde su pare za poljoprivredu?

  pa 50k evrica dato je postenom uzgajivacu stoke sitnog zuba, najmanje isto toliko prepametnoj uzgajivacici peradi…a ostatak, zna se poveren je na staranje jednom sve-svrstanom uvlakacu u njegov licni agrarno-rudnicki fond za razvoj etno-sportskog turizma.

  znači, utrošene su namenski…zar ne!?

  i šta ćemo sad, ha… nedam poljoprivrednike

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker