TRAGEDIJA U ITALIJI: Srpski kamiondžija umro u kamionu od vrućine, u kabini izmereno skoro 50 stepeni!

Vozač (62) nastradao od srčanog udara izazvanog temperaturom od čak 45 stepeni Celzijusovih u kabini njegovog teretnjaka.

Foto: Printscreen/Printscreen/Italijanski mediji

Srpski državljanin (62) pronađen je mrtav u svom kamionu na parkingu u italijanskom gradu Breša. Sumnja se da je on u kabini teretnjaka preminuo od srčanog udara izazvanog – vrućinom.

Kako prenose lokalni italijanski mediji, telo preminulog pronađeno je 19. jula u devet sati ujutru, na parkingu „Breša Est“ u Kastendolu.

– Na tom mestu se zaustavljaju mnogi prevoznici jer se tu nalaze opremljeni toaleti i tuševi, koje oni koriste da se rashlade kada su visoke temperature, ali i za ličnu higijenu. Nije poznato da li je on koristio usluge tih toaleta pre nego što je tragično preminuo – navodi izvor italijanskih medija.

Po pozivu, nekoliko desetina lekara došlo je na mesto tragedije, ali su, nažalost, mogli samo da konstatuju smrt.

Prema podacima, temperatura je na dan smrti Srbina u Breši bila 33 stepena Celzijusa, ali se sumnja da je u kamionu bilo oko 45 stepeni, budući da je bio zatvoren i da klima-uređaj navodno nije bio uključen.

Inače, ovo je druga smrt zbog vrućine u prethodna dva dana u Italiji. Samo dan pre srpskog državljanina, jedan radnik (65) pronađen je mrtav u kontejnerskom prenoćištu pored radnog prostora na gradilištu Tav, gde se obavlja rekonstrukcija železnice u Kampanji di Lonato. Sumnja se da je i on nastradao od srčanog udara koji je izazvala velika vrućina.

IDENTIČAN SLUČAJ

Gotovo identičan slučaj dogodio se 2015. godine kada je kamiondžija iz Srbije Milosav Otašević (54) preminuo u kabini svog kamiona u gradiću Stangela kod Padove. Italijanska policija je kao uzrok smrti navela infarkt izazvan ogromnim vrućinama koje su tada bile pogodile Italiju. U kabini kamiona u kojem je preminuo Otašević izmereno je čak 40 stepeni Celzijusovih.

(Tpknews.com/Brescciaoggi.it)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker