BRZI RASPLET: Sudu uplaćena kazna za vlasnika “Informera” Vučićevića, tokom dana izlazi iz zatvora

Drugom osnovnom sudu u Beogradu uplaćena je kazna na ime glavnog i odgovornog urednika “Informera” Dragana J. Vučićevića, te su se time stekli uslovi da on izađe iz zatvora gde je nedavno otišao.

Foto: FoNet/Marko Dragoslavić

Ova informacija za medije potvrđena je u Drugom osnovnom sudu. Strane u postupku imaju pravo žalbe, ali to neće uticati na izvršenje mere ukidanja zatvora.

Boris Bogdanović, advokat Dragana J. Vučićevića, nije želeo da se izjasni na ovu temu.

„Nemam komentar“, rekao je Bogdanovića za Danas.

Mediji su juče preneli da je Vučićević juče počeo da štrajkuje glađu i najavio da će tako biti do ispunjenja njegovih zahteva – da se obavi revizija postupka u kojem je osuđen i da se dekriminalizuje uvreda. On je to najavio kada se javio na odsluženje zatvorske kazne.

Dragan J. Vučićević je, podsetimo, pravosnažno osuđen da plati novčanu kaznu od 200.000 dinara zbog uvreda koje je uputio novinaru i nekadašnjem direktoru televizije N1 Jugoslavu Ćosiću. Međutim, on je odlučio da, umesto da plati novčanu kaznu, ode na izdržavanje zatvorske kazne, da bi, kako je govorio, ukazao na „potrebu dekriminalizacije slobode govora“.

(Tpknews.com/Mediji)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker