STIGAO NALAZ SA VMA: Mišomor nije kriv za smrt male Amele (2) iz Požarevca

Prema analazima toksikološkog veštačenja obavljenog na beogradskoj VMA, devojčica Amela Kočić (2) iz Požarevca nije umrla zbog trovanja mišomorom.

Umrlica devojčice

Na takav uzrok posumnjalo se jer je majka dovela dete u bolnicu i spomenula da je ona, možda, pojela mišomor raspoređen po kući. Zbog toga su lekari odmah uradili ispiranje želuca. I policija je na licu mesta našla mišomor, pa se zato sumnjalo na taj uzrok.

Sada će se proučiti svi medicinski spisi, među kojima su i oni sa obdukcije, da bi se utvrdio tačan uzrok smrti devojčice.

Možda se radi o frasu, a možda, pošto je ona jela i jagode, da je reč o anafilatičkom šoku. Ukoliko se to potvrdi, znači da je prirodna smrt u pitanju i u tom slučaju Više javno tužilaštvo neće nastaviti postupak, već će ga zatvoriti. Postupak bi se time okončao jer bi to značilo da dete nije umrlo zbog nečijeg nemara.

Mala Amela primljena je u bolnicu 7. aprila, a u njoj je preminula dva dana kasnije.

M.V.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close