ŠTAB U VELIKOM GRADIŠTU PRESEKAO: Poštujte mere zaštite ili zatvaramo celu opštinu!

Na današnjoj sednici Štaba za vanredne situacije opštine Veliko Gradište razmatrana je epidemiološka situacija u Opštini Veliko Gradište i zaključeno je da je stanje alarmantno.

Titov pionir, stari-novi predsednik opštine Veliko Gradište, Dragan Milić

U poslednja tri dana broj obolelih se drastično povećao. Kapaciteti u bolnici su popunjeni pa je zbrinjavanje pacijenata otežano.

I pored ozbiljnosti situacije primećeno je neodgovorno ponašanje pojedinaca, organizovanje privatnih proslava i okupljanje većeg broja ljudi čime se uvećava rizik od širenja epidemije.

Vlada Republike Srbije u međuvremenu je donela Zakon o izmenama i dopunama Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti kojim su pooštrene kazne za nepridržavanje mera te će, saglasno Zakonu, i inspekcija u Opštini Veliko Gradište pojačati kontrolu na terenu.

– Molim građane da poštuju propisane mere i izbegavaju nepotrebne kontakte, okupljanja i proslave kako bi se broj obolelih smanjio i kako bismo izbegli preduzimanje oštrijih mera i izricanje kazni za nepoštovanje Zakona – , poručio je komandant Štaba za vanredne situacije opštine Veliko Gradište, Dragan Milić.

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. Kako ga bre nije sramota, kovid pacijenti cekaju napolje u redu, ispred kovid ambulante. Da li stvarno, Veliki predsednik, nemoze da obezbedi neke prostorije za kovid ambulantu i kovid pacijente nego se ceka napolje u redu. Sramota

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker