SNS SPRDNJA S NARODOM: “Minimalac manji od najavljenog poskupljenja struje”

Minimalna cena rada za 2021. godinu od 32.126 dinara je ponižavajuće mala i ispod svake granice pristojnog života, saopštavaju iz Udruženih sindikata Srbije “Sloga”.

Foto: Ilustracija

– Za nas u Slozi način na koji je doneta je nastavak dugogodišnjeg tranzicionog igrokaza “Zlatnih godina srpskog privrednog rasta” u izvođenju socijalnih partnera, predstavnika Vlade Srbije, Unije poslodavaca i takozvanih reprezentativnih, režimskih sindikata koji pred javnošću i svojim članstvom glumataju nezadovoljstvo – kaže se u saopštenju ove organizacije.

Iz “Sloge” upozoravaju da ono šta treba da zabrine svakog ko živi isključivo od svog rada je da koronavirus postaje glavno oruđe u eksploataciji radne snage i njene prekarnosti, što ukazuje i izjava ministra finansija Siniše Malog da je “minimalac povećan uprkos koronavirusu i pandemiji”.

– Da li nam to ministar Mali šalje poruku i upućuje da bi svi trebali ponizno da prihvatimo njihovo velikodušno povećanje od 6,6 odsto, oko 2000 dinara na mesečnom nivou, a na dnevnom ni da pominjemo, jer bi cifra pokazala da nije dovoljna ni za kupovinu jedne litre mleka – pitaju se iz “Sloge”.

Na kraju, konstatuju iz “Sloge”, “ovo je šamar radnicima, penzionerima i celokupnom građanstvu Srbije, koje u oktobru ove godine najverovatnije očekuje još jedan direktni “aperkat” Vlade Srbije u vidu ranije najavljenog i pomalo zaboravljenog poskupljenja struje od 7,7 do 7,9 odsto na zahtev Međunarodnog monetarnog fonda (MMF)”.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker