Slovenija više ne priznaje brzi antigenski test kao način da se izbegne karantin

Slovenačka vlada je odlučila da negativni rezultati brzog antigenskog testa na kovid-19 više nisu kriterijum za izbegavanje karantina pri ulasku u Sloveniju, već će samo negativan rezultat PCR testa ne stariji od 48 sati biti prihvaćen kao “karta” za ulazak u zemlju bez ove mere ili za njeno prevremeno okončanje uz mali broj izuzetaka.

Foto: Pixabay/ilustracija

Agencija STA prenosi da oni koji dolaze u Sloveniju takođe mogu da izbegnu karantin ako prilože dokaz da su vakcinisani protiv kovida ili da su se oporavili od bolesti u poslednjih šest meseci.

Negativni rezultat brzog testa ne stariji od sedam dana ostaje validan kao dokaz za ulazak u Sloveniju bez karantina za one koji svakodnevno prelaze granicu zbog posla ili škole a stariji su od 13 godina.

Vlasnicima zemljišta takođe takav dokaz više neće biti potreban da bi nesmetano obavljali poljoprivredne poslove preko granice pod uslovom da se u zemlju vrate u roku od deset sati, navodi STA.

(Tpknews.com/Tanjug)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker