DOBIO SAMO NANOGICU: Radnik Opštinske uprave iz Velikog Gradišta, pretukao maloletnika!

Osnovni sud u Velikom Gradištu osudio je Aleksandra Đorđevića (39), radnika Opštinske uprave, na osam meseci kućnog zatvora zbog nasilničkog ponašanja.

Osnovni sud u Velikom Gradištu/Foto: M.V.

On je osuđen jer je 18. septembra ove godine tukao maloletnog D.M. (16), pa mu je izrečena i mera zabrane prilaska oštećenom na manje od sto metara u narednih godinu dana. Maloletnik je upućen na parnicu radi naplate materijalne nadoknade zbog fizičkog napda i duševnih bolova.

Ova presuda je pravosnažna jer je sklopljena na osnovu sporazuma optuženog i osnovnog tužioca o priznanju krivice.

Incident zbog koga je Đorđević osuđen dogodio se 18. septembra, u gradskom parku u Velikom Gradištu. On se tada posvađao sa maloletnikom, a onda počeo da ga šamara, oborivši ga tri puta na zemlju i zatim ga šutirajući. Optuženi ima oko 120 kilograma, a maloletnik je tri puta lakši od njega, zbog čega su ga šamari oborili na zemlju. Jedan od prolaznika tada je nazvao policiju, pa je napadač uhapšen i određeno mu je zadržavanje od 48 sati.

Prilikom saslušanja, on se branio time da je maloletnik poznat kao osoba problematičnog ponašanja i da već nekoliko godina progoni i vređa njegovu desetogodišnju ćerku. On je to prijavljivao nadležnima u osnovnoj i srednjoj školi, ali su nadležne službe zakazale i niko ništa nije preduzeo. Pošto se devojčica plašila za sebe i svoju bezbednost, osumnjičeni je odlučio da se vidi u parku sa maloletnikom da bi ga urazumio i odvratio od progonjenja njegove ćerke.

Prilikom njihovog razgovora, maloletnik je bio bahat i nastavio je sa vređanjima i psovkama, pa ga je optuženi fizički napao.

M.V.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker