PORTRETI “GALERIJE BESMRTNIH”: Putujuća izložba kroz Srbiju

Izložbu „Velikani srpskog pozorišta“, koja se sastoji od portreta naših najpoznatijih glumaca, do sada su videli brojni posetioci manifestacija širom Srbije.

Portreti glumaca

Ovi portreti, čiji su autori izabrani na konkursu Centra za kulturu Kučevo, deo su stalne postavke „Galerije besmrtnih“ u Domu kulture u Rabrovu, rodnom mestu čuvene Žanke Stokić (1888-1947).

Prvi put su izloženi tokom novembarskih Pozorišnih svečanosti „Žanki u čast“, koje se u Rabrovu održavaju od 2002. godine.

Ove godine, počev od februara, putujuću izložbu videli su ljubitelji pozorišta u Požarevcu, Požegi, Petrovcu na Mlavi, Beogradu, Lebanu, Užicu, Vrnjačkoj Banji, Ivanjici i Topoli. Do kraja godine, ona će gostovati i u Zaječaru, Vršcu i Aleksincu.

Izložbenu postavku čini oko 50 portreta naših najpoznatijih glumaca, među kojima su, između ostalih: Milena Dravić, Dragan Nikolić, Zoran Radmilović, Miodrag Petrović Čkalja, Danilo Bata Stojković, Ružica Sokić, Pavle Vujisić, Bora Todorović, Bekim Fehmiju i Olivera Marković.

M.V.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close