PRVI PUT: U Beogradu pročitana Molitva Gospodnja “Oče naš” na Vlaškom jeziku

6. novembra 2017. godine, u Beogradu, pred svečani ručak, uz blagoslov Vladike Braničevskog Ignjatija i Vladike Timočkog Ilariona, prvi put je pročitana Molitva Gospodnja “Oče naš” na Vlaškom jeziku.

Foto: NSV

U Beogradu, 6. novembra 2017. godine, održan je sastanak direktora Uprave za verska pitanja Ministarstva pravde dr Milete Radojevića, Vladike Timočkog Ilariona, Vladike Braničevskog Ignjatija i predstavnika Nacionalnog saveta Vlaha. Na čelu sa predsednikom Radišom Dragojevićem, potpresednikom Miletić Mihajlovića, članom UO, dr Sinišom Čelojevićem i Draganom Andrejevićem, predsednik Odbora za verska pitanja NSV.

Foto: NSV

Tema višečasovnog razgovora bila je nekanonsko delovanje Rumunske crkve u istočnoj Srbiji, kao i uvođenje vlaškog jezika u bogosluženje SPC. Sastanak će se nastaviti ali sa Svetim Sinodom SPC u najskorije vreme.

Nakon sastanka, a, pred svečani ručak, uz blagoslov obeju Vladika, prvi put je pročitana Molitva Gospodnja “Oče naš” na Vlaškom jeziku u Beogradu.

TPKNEWS/M.L.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker