SPREMA SE PROMENA ZAKONA: Država uskoro kreće sa otimačinom vozila nesavesnih vozača

Vodite računa kome pozajmljujete kola jer bi u suprotnom mogli da ostanete bez njih – ovo bi, u najkraćem, bila poruka pisaca Nacrta izmena Zakona o saobraćaju, pišu Večernje novosti.

Foto: TPKNEWS/Arhiva

Ovaj propis predviđa oduzimanje vozila zbog nasilničke vožnje, odnosno 18 najtežih prekršaja, među kojima su vožnja pod dejstvom alkohola sa više od 1,2 promila u krvi, odbijanje alko-testa, vožnja bez vozačke dozvole ili tokom mere zabrane upravljanja vozilom, preticanje kolone preko pune linije itd.

Vozilo će biti oduzimano, u početku privremeno, do donošenja sudske odluke, onim vozačima koji su u prethodne dve godine već pravosnažno osuđeni za neki od ovih prekršaja, i to bez obzira jesu li kola njihova ili nisu. Sud će kasnije, u postupku, imati mogućnost da ih oduzme i trajno.

Ove zakonske izmene su hitne, a paralelno sa njima radi se i na novom Zakonu o bezbednosti saobraćaja, po kom bi sud u određenim situacijama imao ne mogućnost, već obavezu oduzimanja kola.

(Tpknews.com/Novosti)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker