VUČIĆ DONEO ODLUKU: Predsednik Srbije u oktobru napušta SNS i politiku

Aleksandar Vučić planira da se povuče iz SNS, a samim tim i iz politike, otkriva Srpski telegraf od njegovih najbližih saradnika!

Foto: Tanjug

Predsednik Srbije na ovaj korak se odlučio zbog velikog otpora unutar pojedinih krugova u Srbiji rešavanju problema Kosova, ali i stalnih opstrukcija reformi.

– Vučić je odlučio da u oktobru napusti briselske pregovore jer zna da Albanci ne žele da ti pregovori uspeju. Miniraju ih stalno, ne žele rešenja u kojima Srbi treba da dobiju nešto. Jednostavno, mislili su da će lakše doći do potpuno nezavisnog Kosova i da će Srbija na pregovorima padati na kolena. Međutim, zahvaljujući Vučiću, ne da nisu to ostvarili, već smo uspeli da međunarodnu zajednicu ubedimo da sasluša i naše argumente, što nikome nije pošlo za rukom poslednjih 27 godina – objašnjava sagovornik Srpskog telegrafa, jedan od Vučićevih saradnika i ljudi iz njegovog najbližeg okruženja.

TIHA PODRŠKA

I sad, kada smo na dobrom putu da konačno rešimo status Kosova, a samim tim i status Srbije, Albancima vetar u leđa daju pojedini krugovi unutar Srbije – navijači, NVO, delovi Crkve…

Vučićev saradnik kaže da Vučić svakodnevno sluša kako mu prete Lazarevom kletvom, ubistvom, linčom…

– Svestan je da mnogo ljudi misli kao on, ali da su oni previše tihi i ne žele da se zameraju nikome: navijačima, Nataši Kandić, Savi Janjiću… Verujte mi, njemu bi najlakše bilo da sluša serendanja raznoraznih i da vlada decenijama. On želi da iza sebe ostavi trag i svi potezi koje je vukao bili su reformski, za dobrobit Srbije, iako je time direktno ugrožavao svoj rejting. Počev od smanjenja plata i penzija, pa do Kosova. Ima san da od Srbije napravi malu Nemačku na Balkanu. Međutim, sada je konačno shvatio ono što je i sam znao – da Srbi to ne žele da prihvate.

SLEDEĆI POTEZ

Kroz istoriju se pokazalo da ništa dobro ne prihvatamo, sve što je racionalno logično odbacujemo. Poraze slavimo kao pobede i želimo da budemo žrtve. Vučić je to hteo da promeni, ali očigledno uzaludno.

– Sledeći potez mu je da na desetogodišnjicu osnivanja SNS, na kongresu te stranke, najavi odlazak sa čela stranke, što bi ujedno značilo i iz politike. Tek kad on ode, na jedan ili drugi način, jer mnogo stranih i domaćih faktora želi njegovu glavu, Srbi će plakati za njim u skladu sa svojim dobrim običajem: prvo ga ubij, pa onda žali. Ovakva šansa, kakvu Srbija ima sa Vučićem, pitanje je da li će se više ikad ponoviti – zaključuje sagovornik ovog lista.

(Republika.rs)

PROČITAJ I

4 Komentari

  1. LAŽ STIŽE NOVU ŠOKANTNU LAŽ?

    ΛV da napušti politiku i SNS je najveća blamažna laž. Jedva se domogao položaja gde je, sve je bukvalno išutirao pa i “političkog oca” Nikolića, koji mora da razvija biznis proizvodnje nenadmašne “Tomovače”. ΛV jeste izjavio da se povlači, no nije rekao koje godine. Ovo priča jer je doveo Srbiju i KiM i srpski narod tamo gde ih doveo u glib, a bajkolaži i hvalospevi su takvi da boli glava. Zbog njegovog povlačenja već penzioneri plaču i opraštaju mu otimanje penzija. “Mali” Aco povuči iskaz o povlačenju, kako ćemo bez tebe i ti bez nas! Vest nije šokantna, već se sam sebe šokirao i šokirao svoje klimoglavce i šlihtere.

  2. LAŽ STIŽE NOVU ŠOKANTNU LAŽ?

    ΛV da napušti politiku i SNS je najveća blamažna laž. Jedva se domogao položaja gde je, sve je bukvalno išutirao pa i “političkog oca” Nikolića, koji mora da razvija biznis proizvodnje nenadmašne “Tomovače”. ΛV jeste izjavio da se povlači, no nije rekao koje godine. Ovo priča jer je doveo Srbiju i KiM i srpski narod tamo gde ih doveo u glib do iznad kolena, a bajkolaži i hvalospevi su takvi da boli glava. Zbog njegovog povlačenja već penzioneri plaču i opraštaju mu otimanje penzija. “Mali” Aco povuči iskaz o povlačenju, kako ćemo bez tebe i ti bez nas! Vest nije šokantna, već se sam sebe šokirao i šokirao svoje klimoglavce i šlihtere.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker