POTRAGA ZA “TOPALOVIĆIMA” IZ KASIDOLA: Pokojniku iz grobnice ukrali zlato, keš i samsung S6!

Lopovi obili porodičnu grobnicu u Kasidolu nedaleko od Požarevca, otvorili kovčeg i pokojniku koji je sahranjen prošle godine odneli sve što mu je bilo spremljeno za “onaj svet”.

Požarevačka policija intenzivno traga za nepoznatim lopovima koji su provalili u grobnicu porodice Marković na seoskom groblju u selu Kasidol nedaleko od Požarevca. Oni su otvorili sanduk i pokojniku ukrali stvari koje mu je porodica spremila za “onaj svet” – zlatan lanac, sat, 500 evra u kešu i mobilni telefon.

Krađu je policiji prijavio vlasnik grobnog mesta Jovica Marković nakon što je otkriveno da je opljačkana grobnica i iz nje odnete materijalne stvari u vrednosti od oko 1.000 evra.

– Lopovi su došli pod okriljem noći, kad na groblju nema nikog. Pomerili su nadgrobnu ploču i, dok je jedan verovatno čuvao stražu, drugi je sišao u podzemni deo grobnice. Pomerio je blokove koji su štitili sanduk, razbio staklo na poklopcu i kroz otvor krenuo da pretura po kovčegu u kojem se nalazio leš pokojnog Mališe – tvrde meštani Kasidola.

Razbojnik je iz sanduka odneo nekoliko skupocenih predmeta i novac.

– Sa pokojnika je skinuo deblji lanac, na kojem se nalazilo nekoliko zlatnih privezaka, prsten, a s ruke je skinuo sat. Porodica je pokojniku u standuk stavila i novac u iznosu od 500 evra i mobilni telefon koji su lopovi takođe odneli. Potom su vratili poklopac na sanduk i pobegli – tvrdi sagovornik Srpskog telegrafa.

Slavica Marković, majka preminulog Mališe kaže da su lopovi unakazili leš njenog sina, koji je sahranjen prošle godine.

– Sve su ispreturali i odneli. Unakazili su mi dete. Odeću su mu pokidali i rastrgli. Sahranili smo ga 10. avgusta 2017. godine, leš je bio vakumiran, i posle deset meseci da dočekamo ovako nešto. Evo i sad mi srce lupa. To se neko sveti njemu mrtvom. Znam ko je, ali neka sve nose iz njegovog sanduka svojoj deci, drugo im ništa ne želim – kaže potresena majka.

(Republika)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker