PREMINUO JEDAN PACIJENT: Ponovni rast broja zaraženih koronom u požarevačkoj kovid bolnici

Prema saopštenju Opšte bolnice u Požarevcu, ponovo je registrovan porast broja pacijenata na kovid odeljenju ove medicinske ustanove.

U požarevačkoj kovid bolnici trenutno je na lečenju 85 pacijenata sa simptomima koronavirusa. Osim dvoje lica iz Beograda, svi pacijenti su iz Braničevskog okruga pošto ova ustanova, pored grada Požarevca, pokriva i osam ostalih opština iz Braničevskog okruga.

Ukoliko se trend širenja korone nastavi, ponovo će pacijenti biti raspoređivani po unutrašnjosti jer su beogradske bolnice pune, navodi se u saopštenju požarevačke bolnice.

Više od dve trećine hospitalizovanih pozitivno je na koronavirus dok se za ostale čekaju rezultati testova. U Požarevcu i okolini beleži se novi rast broja građana kojima je potrebno bolničko lečenje.

– Danas 5. marta, u crvenoj zoni u bolnici je bilo 15 prijema dok su proteklih dana u proseku hospitalizovali više od 10 pacijenata dnevno. Juče je, nažalost, zabeležen novi smrtni slučaj a reč je o osobi ženi iz Velikog Gradišta rođenoj 1942. godine. Jutros nije bilo nijednog intubiranog pacijenta na respiratoru, dok je petoro njih na neinvazivnoj ventilaciji (NIV) – , kaže Danko Nikolić, direktor Opšte bolnice..

Klinička slika hospitalizovanih se ponovo pogoršava, sve je više ljudi sa težim oblicima bolesti usled kovida-19. Kada je u pitanju starosna granica, u požarevačkoj kovid bolnici na lečenju je uglavnom radno sposobno stanovništvo srednje dobi i starija lica, mladih nema u većem broju, dok je primetno da se češće hospitalizuju po više članova jedne porodice.

Među zdravstvenim radnicima trenutno je infekcija potvrđena kod njih šestoro, svi su za sada dobro i niko nije na bolničkom lečenju.

Iz bolnice apeluju na građane da poštuju sve mere zaštite. To se odnosi i na vakcinisane građane – svi koji su primili prvu dozu moraju poštovati sve mere, a oni koji su revakcinisani, trebalo bi minimum još tri nedelje da se štite u potpunosti.

U „zelenoj zoni“, gde se leče uobičajene bolesti, trenutno je hospitalizovano 148 pacijenata.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker