Milić podelio poklone prvorođenoj bebi u opštini Veliko Gradište

Predsednik opštine Veliko Gradište Dragan Milić primio je roditelje prve rođene bebe u 2021. godini u ovoj opštini.

Foto: Promo

– Meni je zadovoljstvo da, kao i svake godine, početak i blagdane obeležimo dolaskom jednog našeg novog sugrađanina. Mislim da nema veće stvari u jednoj porodici nego kad se rodi beba, kada dođe prinova u kuću, pogotovo na blagdan. – , rekao je predsednik Milić.

Mala Andrea rođena je drugog dana Božića, 08. januara, kao četvrto dete Zore i Danijela. Uz čestitke roditeljima i bebi, predsednik im je uručio poklon-paket sa opremom za negu bebe i zlatnik sa grbom opštine.

Ovom prilikom, on je podsetio na pomoć koju opština pruža porodicama u 
podizanju dece, kao što su besplatan vrtić, doručak za osnovce i prevoz za srednjoškolce koji ispunjavaju uslove kao i stipendije za studente i drugo, a roditeljima novorođenčeta po 10.000 dinara za nabavku opreme za bebe.

U opštini Veliko Gradište poslednjih godina rađa se u proseku po 100 beba, a prethodne desetak više.

– Ja sam veoma zadovoljan ukoliko se i jedno dete rodilo zahvaljujući tim merama. Znači da smo postigli cilj i da su ta sredstva iz budžeta usmerena na pravu stvar. – , potvrdio je Milić.

Pored čelnih ljudi opštine, prijemu su prisustvovali i predstavnici Doma zdravlja i Turističke organizacije Veliko Gradište.

M.V.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker