POČINJE SUĐENJE ZA UDES KOD VELIKOG GRADIŠTA: Filip (17) poginuo kada se njegov drug sa 140 zakucao “škodu”

Osumnjičenom Milanu S. (34) iz Velikog Gradišta danas počinje suđenje u Osnovnom sudu u Velikom Gradištu zbog sumnje da je u avgustu prošle godine nasilnički vozeći “opel vektru” izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginuo njegov saputnik Filip Marković (17), dok je on i njih četvoro teško povređeno.

Filip Marković, Milan S./Foto: Društvene mreže

Da podsetimo, stravična saobraćajna nesreća dogodila se 3. avgusta oko 23 sata u mestu Srednjovo, opština Veliko Gradište, na lokaciji Lazinac na putu Požarevac-Veliko Gradište, kada je vozač “opel vektre” pri velikoj brzini ispravio krivinu na magistralnom putu i direktno se zakucao u automobil marke “škoda”. Od siline udarca Filip Marković je preminuo na licu mesta, dok je njih petoro teško povređeno.

Osnovno javno tužilaštvo u Velikom Gradištu podiglo je optužnicu 12. januara ove godine protiv Milana S. i to zbog krivičnog dela teško delo protiv bezbednosti u saobraćaju i to sa smrtnim ishodom, dok je četvoro ljudi teško povređeno, od kojih je jedno lice zadobilo teške povrede opasne po život.

Nakon brojnih veštačenja utvrđeno je da Milan S. kobne večeri nije imao alkohola u krvi, ali je utvrđeno da je vozio preko dozvoljene brzine na tom delu puta. Tačnije, Milan S. je u trenutku sudara vozio 142 kilometra na čas, na deonici puta gde je dozvoljena brzina do 80 kilometara na čas. Milan S. je nakon udesa i sam bio teško povređen.

Istragom je utvrđeno da je Milan S. vozio “opel vektru” gde su sa njim bila još tri mladića, kao i maloletni Marković. Osumnjičeni je usled velike brzine prešao u suprotnu traku i direktno se zakucao u “škodu” u kojoj je bio bračni par. Ova nesreća se dogodila kada su mladići nakon izlaska otišli da se provozaju.

Od siline udarca maloletni Marković preminuo je na licu mesta, dok su ostali putnici teško povređeni. Milan S. je tom prilikom takođe, zadobio teške telesne povrede kičme i vratnog dela. Scena nakon udesa bila je jeziva, a automobili su bili potpuno smrskani. Očevici su pokušali da pomognu putnicima u automobilima, a policajac koji se zatekao u koloni kada je prišao da pomogne video je svog sestrića Filipa kako leži u lokvi krvi.

Okrivljeni Milan S. je tri meseca bio u bolnici, a potom je pušten na kućno lečenje. On će na današnje suđenje doći sa slobode.

Kako kažu meštani Velikog Gradišta, Milan S. je nakon oporavka, navodno opet počeo da vozi i divlja na drumu.

– Mi meštani se pitamo da li je moguće da nakon što je izazavao nesreću u kojoj je poginuo maloletnik i toliko njih je povređeno, a neki će imati problema sa zdravljem ceo život i dalje se ponaša neodgovorno – pitaju se meštani Velikog Gradišta.

Poginuli srednjoškolac Filip Marković, prema rečima komšija, je bio veoma dobar i neiskvaren. Filip je voleo da se druži i često je bio u društvu prijatelja. Porodica poginulog i dalje neutešno tuguje za njim.

(Tpknews.com/I.M.S.)

PROČITAJ I

3 Komentari

  1. Greška! Stradali Filip nije sestrić komandira policije iz Golupca, koji je prišao slupanim automobilima. Njegov sestrić je Jovan, koji je bio teško povređen.

  2. Kako Milan S. ponovo divlja? Zar mu posle nasilničke vožnje sa smrtnim ishodom, nije oduzeta vozačka dozvola? Ako nije, zašto nije?

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker