NADZIRU NAS SA SVIH STRANA: Počelo montiranje kamera na auto-putu od Požarevca do Beograda

Javno Preduzeće “Putevi Srbije” započelo je u četvrtak postavljanje video-nadzora na auto-putu Beograd-Niš.

Lokacija kamera na auto-putu

Kamere su montirane na petlji “Mali Požarevac” i “Umčari” i na petljama “Vodanj” i “Smederevo”.

Vozače će na autoputu Beograd-Niš od 15. oktobra snimati 56 kamera na 14 lokacija u oba smera, a međusobna udaljenost kamera je od šest do 32 kilometra.

Ako krećete do Beograda ili se vraćate iz Beograda do Požarevca, od 15. oktobra na putu će biti čak pet kamera. Vozače će snimati i u Velikoj Plani, Markovcu i Batočini. Kamere će biti postavljene i na auto-putu kod Jagodine, Paraćina, Pojata i Aleksinačkih rudnika. Poslednje dve kamere biće instalirane kod Aleksinca i Niša.

Saobraćajna policija će prva tri meseca testirati te kamere, a potom će, ukoliko testovi prođu kako treba, da ih koristi za kažnjavanje prekoračenja dozvoljene prosečne brzine od 130 kilometara na sat.

(Tpknews.com/Novosti)

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close