NEOBIČNA SAOBRAĆAJKA: Pijani maloletnik, ukradenim kombijem napravio dar-mar u Aleksandrovcu kod Žabara! (FOTO)

U nedelju, oko 16 časova, na magistralnom putu Požarevac-Žabari-Svilajnac, u naselju Aleksandrovac dogodila se saobraćajna nesreća, srećom bez stradalih i povređenih, kada je kombi vozilo udarilo u dva parkirana automobila.

Foto: Privatna arhiva

Za volanom je bio maloletnik star 17 godina. Od siline udara kombi vozilo se nekoliko puta zarotiralo i stalo na suprutnu strana kolovoza, dok se jedan parkirani automobil usled udara prevrnuo na bok a drugi pretrpeo oštećenja. Srećom, iako su vozila koja su učestvovala u nezgodi znatno oštećena, vozač je, iz skoro skroz slupanog kombija, izašao nepovređen.

Foto: Privatna arhiva

Kako smo saznali od izvora bliskom istrazi nezgoda se desila usled velike brzine kojom se kretao kombi i alkoholisanosti maloletnog vozača. – Pre nego što je seo za volan maloletnik je sedeo u jednom kafiću u Lučici zajedno sa vlasnikom kombija, gde su konzumirali velike količine alkohohola. U jednom trenutku maloletnik je sa stola uzeo ključeve od kombija i uputio se ka njemu. Vlasnik je pokušao da ga zaustavi, ali je ovaj bio brži i startovao kombi, uputivši se u pravcu Žabara. Vlasnik kombija nije čekao ni trenutak, već je drugim automobilom krenuo u poteru za njim. Kada su sustigli odbegli kombi njegov vlasnik iz drugog automobila sirenom je pokušavao da upozori maloletnika da stane. Međutim, maloletni begunac na ta upozorenja je samo dodavao gas želeći da što pre pobegne od potere. To mu je uspevelo sve dok nisu ušli u Aleksandrovac. Tamo je u jednoj blagoj krivini, usled velike brzine, izgubio kontroli nad vozilom i zakucao se u parkirana vozila, koja je, njih nekoliko, znatno oštetio – priča naš izvor. Prema njegovim rečima nakon udesa na lice mesta stigao je i vlasnik kombija, koji je videvši koliko je oštećen nasrnuo na vozača, želevši da se obračuna sa njim. U tome ga je sprečila policija koja je u međuvremenu pristigla. Hitna pomoć je ubrzo pristigla na lice mesta i utvrdila da maloletnik nije zadobio nikakve povrede. Pošto se videlo da je u alkoholisanom stanju podvrgnut je alko testu, koji je pokazao da ima alkohola u krvi. Zbog toga dežurni tužilac je naložio da mu se u bolnici izvadi krv i uradi analiza koja je pokazala da ima 2,2 promila alkohola u krvi. Nakon toga po zakonu odeđeno mu je 12-časovno trežnjenje u požarevačkoj policijskoj stanici.

Foto: Privatna arhiva

Pošto se radi o maloletnom licu i velike količine alkohola u krvi, i tretira se kao umišljaj, dalju istragu vodiće Više tužilaštvo zbog krivičnog dela protiv bezbednosti saobraćaja. Ako se utvrdi, nakon saslušanja oštećenog vlasnika kombija i svedoka, mada po jednoj verziji je da je svojevoljno uzeo ključeve od kombija, a po drugoj da mu je sam vlasnik dao da se provoza, videće se da li ima i krivičnog dela otuđenja vozila.

Foto: Privatna arhiva

Srećom u vreme kda se dogodila nesreća na putu nije bilo nikoga, koji je inače frekventan, iz razloga što je u to vreme igrao Novak Đoković finale Vimbldona, a počinjao je i prenos finala Svetskog prvenstva u fudbalu, pa nije niko stradao. Ipak, materijalna šteta, koja se utvrđuje, je velika, sigurno preko 500.000 dinara, koju će vlasnici od odgovornog za nju morati da potražuju preko sudske parnice.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker