Opštini Veliko Gradište 22,5 miliona dinara iz Budžetskog fonda

Opština Veliko Gradište potpisala je sa Ministarstvom državne uprave i lokalne samouprave dva ugovora o korišćenju sredstava iz Budžetskog fonda za programe lokalnih samouprava za finansiranje projekata od značaja za funkcionisanje lokalne samouprave.

Potpisivanje ugovora/Foto: MDULS

Opštini Veliko Gradište dodeljeno je 18 miliona dinara za izgradnju sportske hale na Srebrnom jezeru – faza 3 i 4.5 miliona dinara za preventivno delovanje na smanjenju rizika od klimatskih promena, elementarnih i drugih nepogoda u cilju zaštite imovine i imovinskih interesa opštine Veliko Gradište.

Od odobrenih sredstava biće realizovan projekat “Preventivno delovanje na smanjenju rizika od klimatskih promena, elementarnih i drugih nepogoda u cilju zaštite imovine i imovinskih interesa opštine Veliko Gradište“ sa ciljem da doprinese zaštiti imovinskih interesa opštine i građana dok je projektom “Izgradnja sportske hale na Srebrnom jezeru – faza 3“ obezbeđen nedostajući deo sredstava za započeti projekat od posebnog značaja za lokalni ekonomski razvoj, investicije i zapošljavanje u opštini.

Ugovore je, ispred Ministarstva potpisao ministar Branko Ružić, a za opštinu Veliko Gradište predsednik Dragan Milić.

Ukupno 63 grada i opštine dobilo je sredstva namenjena razvoju opština i gradova i dobrobiti građana.

M.V.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close