POMOĆ IZBEGLICAMA: Opština Veliko Gradište dodeljuje besplatni građevinski materijal

Opština Veliko Gradište objavila je javni poziv za dodelu bespovratne pomoći porodicama izbeglih lica, radi poboljšanja stambenih uslova.

Foto: Shuteerstock

Pomoć se pruža u vidu građevinskog materijala i opreme za završetak ili adaptaciju stambenog prostora.

Maksimalna vrednost jednog paketa pomoći iznosi 800.000, a minimalna 250.000 dinara po jednom porodičnom domaćinstvu.

Ova pomoć je namenska i dodeljuje se za završetak započete gradnje ili adaptaciju neuslovnih stambenih objekata, u cilju poboljšanja uslova stanovanja porodicama koje imaju prebivalište/boravište na teritoriji opštine Veliko Gradište.

Prijave su moguće do 31. avgusta putem pošte ili na pisarnici Opštinske uprave.

(Tpknews.com)

3 Komentari

  1. Koje izbeglice?! Ratovi u Bosni i Hrvatskoj su završeni pre 28 godna, a na Kosovu pre 24. Ako ti ljudi do sada nisu rešili stambeno pitanje i ako im država do sada nije pomogla, onda nikada i neće.

  2. Za predizbornu kampanju sns-a daju se pare poreskih obveznika iz lokalnih samouprava u vidu pomoći za “izbeglice”- kojih nema, ako ne računate ljude izbegli sa prostora bivše SFRJ od pre 30 godina, koji su u Gradistu dobili besplatno placeve, prikljucke za vodu i struju i ostalu infrastrukturu i građevinsku materijal za kuce. To je bilo u redu i normalno u tom trenutku. Ti ljudi su sada domaćini, zaposleni u firmama, preduzetnici.
    Kojim “izbeglicama” su čelnici opštinske uprave nameračili da dele pare poreskih obveznika i tako ih nenamenski arče i troše novac iz budzeta.Zahvaljujući ovakvoj politici ako se nastavi uskoro ćemo postati svi izbeglice.

  3. Kako proziran način pljačkanja od strane opštinskog rukovodstva. Izbeglice imaju mnogo bolje kuće od nas. Što se taj materijal ne da sirotinji a ona je dosta u Opštini. Sramota, neko živi u kućama koje su oronule a vi gurate izbeglica s koji to odavno više nisu.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker