5,8 MILIONA: Opština Kučevo odobrila subvencije za zapošljavanje indijaca u pekari MD?

U okviru Programa lokalnog ekonomskog razvoja Pekara MD iz Grdlice u vlasništvu supruge Milana Stojkovića, poznatijeg u Kučevu kao Milan Jarac, dobila je subvencije od lokalne samouprave u vrednosti od 5,8 miliona dianra, odnosno 50.000 evra za zapošljavanje 10 radnika na neodređeno vreme sa teritorije opštine Kučevo.

Foto: Screenshot/SatTv

Kako je tada naglasio predsednik opštine Kučevo dr Ivan Rajičić, subvencije pekari MD će doprineti da se uposli što više građana i smanji nezaposlenost u opštini Kučevo.

Posle više od godinu dana od isplaćenih subvencija iz budžeta opštine Kučevo, javnost u varoši kraj Peka je uskraćena informacije da li je vlasnik pekare MD ispoštovao potpisan ugovor sa opštinom?

U Srbiji je opšte poznato da zbog nepostojanja evidencije sezonske strane radne snage koja nije prijavljena pojedini poslodavaci radnicima plaćaju smeštaj, hranu i platu, ali ne i obaveze prema državi. Platu verovatno plaćaju preko putnih naloga na koje se ne plaća porez.

Zbog postojanja “crnog” tržišta rada i izbegavanja obaveze prijave i plaćanja dohodaka sezonskim radnicima, stranim državljanima, preduzećima se često više isplati da “uvezu” strane radnike iz Kine, Indonezije, Indije i drugih država.

Po nezvaničnim informacijama do kojih je došao Insajder Mile Sova, pekara MD korisnik subvencija opštine Kučevo za otvaranje novih radnih mesta je protekle nedelje otpustila dva domaća radnika i zamenila ih radnicima iz Indije. Kakoje rekao izvor Mileta Sove koji je zatražio da ostane anoniman, otpušteni radnici su radili za minimalac, bez plaćenih prekovremenih sati, šest dana u nedelji pod konstantnim video nadzorom a sada su otpušteni. Na putu za Kučevo su još pet radnika iz Indije koji će svoje uhlebljenje naći u ovoj pekari što će verovatno proizvesti dodatna otpuštanja.

Ako su ove informacije tačne, a nemamo razloga da sumnjamo da nisu, u pogonima MD pekare, hleb i peciva će umesto naših pekara proizvoditi indijski pekari.

Postavlja se logično pitanje čelnicima opštine Kučevo, da li je opština Kučevo subvencionisala zapošljavanje stranih radnika ili radnika sa teritorije opštine Kučevo bez obzira da li su strani radnici zaposleni sa svim potrebnim dozvolama ili je bio jedini interes čerupanje budžeta opštine i podela novca između lokalnih moćnika?

Dve i po godine od nasilnog preuzimanja vlasti i rušenja sve pred sobom za aktuelnu vlast u Kučevu nema nezgodnijeg pitanja od onog, šta je nova vlast postigla na socijalnom i ekonomskom planu boljeg života u ovoj opštini. U odgovoru na to pitanje najtačnije bi bilo reći, jedno veliko ništa!

(Tpknews.com/S.A.)

51 Komentari

 1. Pa šta – rekao bi jedan lik, koji iskače i iz frižidera tv prijemnika.

  Nema tu dileme, jer dobro je poznato da gde ima da se – tu i prosipa.

  Ima se, može se…

  Nego dokle bre više, šta hoćete vi pametni, kad je nas budala više.

  Pustite nas da brstimo, mee-mmeee…

 2. Samo da diktator potpiše 18. Marta priznanje pa da ih sve strpamo na doživotne robije zajedno sa njihovim vođom autokratom i neznalicom AV. Gotovi ste bando lopovska nema vam više spasa!!!!

 3. Ne dozvolimo Vučiću da da naše Kosovo može svoje Bosne da se odrekne a našeg Kosova neće moći. Stop predaji kosova!!! KOSOVO JE SRCE SRBIJE tako je odvajkada bilo tako će i biti!!! Briga me baš za tog Jarca.

 4. Svaki dan nešto novo za kriminalnu vlast iz Kučeva. Samo go%njive motke rešavaju vaš problem dragi moji kučevljani. Nikome nije lako pod naprednjačkom vlašću ali vama je najteže.

 5. A zato jutros kada sam pazario lebac video sam u pekari MD nove proizvode:INDIJSKE KIFLE,INDIJSKI BUREK,INDIJSKU PICU,INDIJSKE POGAČICE…..pa sam pomislio da sam pogrešio i ušao u INDIJSKU PEKARU😂😂😂😂

  1. Raša Kafa šta lupaš svi znaju da sam ja hteo da dovedem indijance da napravim fabriku cementa na Djulu da potrujem ceo grad. Nije mi dao vepar.

 6. NOVICI VEPRU I NJEGOVOJ MUMA PADURI TO NE SMETA ŠTO SADA JEDU INDIJSKI BUREK,VAZNO DA JE ZA NJIH BUREK BESPLATAN MADA VEPRU NE BI SMETALE NI INDIJSKE POMIJE SAMO DA SU BESPLATNE🤣

 7. Да тачно је да су отпустили два радника и довели двоје индијаца. Планирају да ангажују још четири индијца. Моја комшиница је једна од отпуштених радника.

 8. Podigli cenu hleba.
  Meni nije jasno po kom osnovu naša opština daje novac pekarskoj radnji koja nije registrovana kod nas.
  Pretpostavljam da subvencije ostvaruje i u Grdelici.
  Verovatno tamo ne mogu često da idu zbog odrona na auto-putu. Država u kojoj su jarci, guske elita, narod treba da se stidi.

    1. Dok je bio Novica, Saša Guska, Siniša Brsan, Zvonko Armuš, Slavica Bulutić Guta, Lale, Šloga svi su imali neke Ugovore a ništa nisu radili. Dok Novica nije pukao i sve ih odjebao.ha,ha,ha

 9. Čudi me zašto se u ovom tekstu ne spominje najveće “đubre” Novica Janošević koji je verovatno omastio brke u ovoj donaciji?

  1. Zasto da spominju Janosevica kad je on nebitan lik. Smenjen je sa svih funkcija cujem da su poceli da ga cajperisu po komunalnom.

   1. Dok je bio Novica, Saša Guska, Siniša Brsan, Zvonko Armuš, Slavica Bulutić Guta, Lale, Šloga svi su imali neke Ugovore a ništa nisu radili. Dok Novica nije pukao i sve ih odjebao.ha,ha,ha

  2. Dok je bio Novica, Saša Guska, Siniša Brsan, Zvonko Armuš, Slavica Bulutić Guta, Lale, Šloga svi su imali neke Ugovore a ništa nisu radili. Dok Novica nije pukao i sve ih odjebao.ha,ha,ha

 10. NOVICE I OSTALI NAPRDNJACI KOJI BRANITE VEPRA IMATE PUNO POZDRAVA SA KOSOVA OD VASEG PRIJATELJA,KAŽE DA SE ZOVE AJDEMI POPUŠI!

  1. Dok je bio Novica, Saša Guska, Siniša Brsan, Zvonko Armuš, Slavica Bulutić Guta, Lale, Šloga svi su imali neke Ugovore a ništa nisu radili. Dok Novica nije pukao i sve ih odjebao.ha,ha,ha

 11. Čitam ove komentare gde Novica Janosevic pod tuđim imenima blati časne i poštene ljude a brani Milana Jarca protiv koga nemam ništa lično ali imam protiv Dušice Janošević, Novicine supruge koja već godinama kao direktor Osnovne škole u Voluji sarađuje sa pekarom MD odakle kupuje peciva za decu u školi i tako onemogućava decu da se zdravo hrane. Živim za taj dan kada ćemo poslati Novicu Janoševića u zaseok Kamenica odakle ga je Zoran Milekić Ćuka doveo slinavog, divljeg i neokupanog. Osim što je Janošević obukao odelo u duši je ostao onaj divljak bez šlifa koji pati od kompleksa niže vrednosti, svestan svog porekla. Mnogo je štete napravio ovoj opštini, mnogo je ljudi zbog njega plakalo, bili su gladni, nisu imali novac za ogrev, za užinu deci u školi, lekove i puno toga. Mnogo je ljudi zbog njega napustilo ovu opštinu i ovaj svet a on se smejao i svetio. Neka stavi prst na čelo i neka pomisli koliko mu je ljudi palilo sveću u crkvi koliko ga je ljudi klelo svaki dan, da mu se satre seme i pleme i da mu se sve vrati ono što je on drugima radio. Mislim da je Janoševićev pad počeo, danas je samo običan komunalac kome je slinavi, nepismeni Drikić direktor. To što retko ide na posao je posebna priča, sve će ići na teret degena Drikića. Janošević još uvek misli da je jak i nadmoćan ali Bog sve vidi, vratiće mu sve sa kamatom, živi bili i sve videli.

  1. Dok je bio Novica, Saša Guska, Siniša Brsan, Zvonko Armuš, Slavica Bulutić Guta, Lale, Šloga svi su imali neke Ugovore a ništa nisu radili. Dok Novica nije pukao i sve ih odjebao.ha,ha,ha

 12. Ovo nema veze sa temom ali ima veze sa budalom. Dok je Novica bio predsednik opstine ja odem kod njega da molim za 5 hiljade, trebalo mi da idem na lekarski pregled u Beograd. Odem kod njega a on se zavalio u fotelji samo mu glavurda visi iznad stola. Pitam ga za pare a on gleda kroz prozor, vice nemamo para snadji se jedino mogu da ti obezbedim iz stranke ali moras celu porodicu da uclanus kod nas. Naravno, nisam pristala na ucenu, bolest sam izlecila a Novici zelim da prodje kroz iste muke kao ja i moja porodica

 13. Umoran sam više sada sa svojih 50 godina,od 1990 pa do ove 2023 godine svega proživljenog od čekanja dobrog i normalnog da se desi…ali ono ništa…zajašili ti svi za večnu svoju vladavinu nas i preuzeše sve institucije za sebe i svoju imovinu vladavine…i policija i vojska je sve u njihovu korist da ih se čuva i brani…Umoran sam od ti svih priljavih lopo ljudi na vlasti…Spakovati se i poći u mirniji svet pravednosti i čovečnosti…u mirnije krajeve gde zaista život jeste život…

 14. Nivice vepru sjaši više sa ovog portala,kolko ti treba da shvatiš da si niko i ništa,smenjen si sa svih funkcija ne pitaš se za ništa džaba se uvlačiš u dupe Mikuću i Rajčiću ništa više ti ne pomaže debilčino raspala.

 15. Im April letzten Jahres hatten die Bürger von Kucevo die Gelegenheit, Nein zu dieser Politik zu sagen, die sie ruinierte, aber sie waren nicht mutig genug. Die Regierung in Kucevo beraubt Bürger, aber alles hat einen Anfang und ein Ende. Seien Sie versichert, dass diese Herrschaft vorbei ist. Für dich sind Sieg und Freiheit in Sicht. Milagarac, Novica Janosevich und andere Bastarde wissen das sehr gut.

 16. Vidim da je autor pogrdnih komentara Novica Janosevic Vepar najveci uvlakac u zadnjice Perisica, Mikica i Jarca. Od prvog coveka opstine Janosevic je postao potrcko i podguzna muva. Koliko cujem od aprila ce ga sutnuti i iz komunalnog a ni sa osiguranjem mu ne ide kako treba jer ne moze vise da ucenjuje ljude zato sto je niko i nista. Ostaje mu da se bavi kulturno-umetnickim poslom u Nacionalnom savetu Vlaha gde je izabran klasicnom kradjom glasova ljudi koji su na privremenom radu u inostranstvu.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker