LOKALNI IZBORI U BIH: Opozicija u Republici Srpskoj srušila nesavladivog Dodika

Posle pada Nikole Gruevskog u Makedoniji, Kolinde Grabar Kitarović u Hrvatskoj, Mila Đukanovića u Crnoj Gori, Dodik je takođe izgubio poverenje naroda u Republici Srpskoj, o čemu svedoče rezultati lokalnih izbora za načelnike opština.

Foto: Tanjug

Savez nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), predsednika Milorada Dodika, poražen je na loklanim izborima u Banjaluci, Bijeljini, Šamcu, Modriči, Brodu, Tesliću, Derventi, Rudu.

Opozicija na čelu sa liderom Partije demokratskog progresa (PDP) Draškom Stanivukovićem i Nebojšom Vukanovićem iz SDS-a uspela je da slomi do sada nesavladivog Dodika. Stanivuković je u Banjaluci osvojio čak 50.000 glasova više od Dodikovih predstavnika.

Prema prvim preliminarnim rezultatima sa lokalnih izbora u Republici Srpskoj može se zaključiti da je Milorad Dodik izgubio poverenje u najvećem gradu ovog entiteta, kao i u ostalim većim gradovima Republike Srpske.

U Banjaluci, opozicija je osvojila 56 odsto prebrojanih glasova, naspram 44 odsto koliko imaju pristalice aktuelnog režima. U Trebinju je i dalje egal.

Potpredsednik Partije demokratskog progresa Igor Crnadak izjavio je večeras da preliminarni rezultati pokazuju da je PDP zajedno s partnerskim strankama napravio ozbiljan zaokret na političkoj sceni u Republici Srpskoj.

– Po svemu sudeći, novi gradonačelnik Banjeluke biće naš kandidat Draško Stanivuković i po svim trenutnim pokazateljima nemoguće je da se to promeni – istakao je Crnadak.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker