VUČIĆ SAOPŠTIO NOVE MERE: Od sutra zabrana okupljanja, od petka policijski čas u Srbiji!

U Srbiji se od petka 10. jula uvodi policijski čas do ponedeljka, saopštio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji se u 18 sati obratio javnosti povodom razgovora o formiranju nove Vlade Republike Srbije, nastavka dijaloga između Beograda i Prištine i planova za suzbijanje epidemije COVID-19.

Screenshot

Mere počnju u petak, a Krizni štab će doneti tačne mere. Policijski čas uvodi se od petka do ponedeljka, najverovatnije od 18 časova do ponedeljka u 5 ujutru, verovatno na teritoriji cele Srbije, rekao je predsednik Srbije i dodao da će o konačnim merama odlučiti Krizni štab.

– Danas je od početka pandemije za nas svakako najteži dan. Evo 13 preminulih, i već u ovom trenutku ima više od 120 ljudi na respiratorima. Situacija je alarmantna u Beogradu, ozbiljna u još četiri grada, ali Beograd je u kritičnoj situaciji. U skladu sa tim, pre nego što budem govorio konkretno, reći ću koje ćemo mere preduzeti. Od sutra je zabranjeno svako javno okupljanje više od pet ljudi, a od petka policjski čas u Beogradu. Razume se, ostavićemo prostor za vlasnike kućnih ljubimaca da izlaze, majkama sa decom i penzionerima – , rekao je Vučić.

Vučić je istakao da mu je prva briga da zaštiti građane, te da sve političke reakcije, sve šerpe, bes, budu usmereni na njega, a ne na lekare.

– Ovom brzinom kako se bolnice pune mi više bolnice nemamo, rekao je Vučić.

– Lekari se bore svako dana, oni su tu da se bore za naše živote. Beograd je po poslednjim rezultatima najkritičniji. Svuda drugde, je to nekako pod kontrolom. Jedino je dobro što se u Beogradu ljudi javljaju ranije. Molim ljude da čuvaju naše starije a posebno gojaznije, sklonite se od njih, Kad legnu mlađi, svi će oni izaći, a oni stariji mnogo teže. Dajte da čuvamo naše roditelje. Dajte da sačuvamo zdravstveni sistem – , rekao je Vučič.

Vučič je rekao i da “Vulinu ništa nije bilo, ali da je pitanje kako bi njegovim roditeljima bilo”.

– Mi smo do sada testirali 455.604 čoveka. Albanija je testiraa 26.239, BiH 102.915… – naveo je kakva je situacija u zemlji u odnosu na region: – Kada ljudi slušaju podatke o broju zaraženih i preminulih iz nekih drugih zemalja, a to su apsolutne brojke, treba da znaju da ako ljudi nisu bili označeni kao zaraženi od COVIDA-19, oni sei ne vode kao umrli od korone. Sve brojeve tačno navodim i nije ih niko demantovao – dodao je.

– Sačuvajmo zdravstveni sistem. Ti ljudi su heroji, a trpe najprljaviju kampanju – kazao je navodeći primer medicinske sestre iz Novog Pazara koja se suočila sa osudama za postupanje sa devojčicom koja je primila infuziju ispred bolnice u tom gradu.

– Kažu da krijemo broj respiratora, ovog trenutka imamo 376, međutim, mi u našem magacinu u Krnješevcima imamo još 578 kliničkih repisratora, i imaćemo 1100 u roku od osam dana. Respirator amobilnih 122, aparata za anesteziju 103 – , istakao je Vučić..

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Pročitajte i
Close
Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker