SPREMITE NOVČANIKE: Od ove nedelje u Petrovcu na Mlavi porez na imovinu počinje da stiže na kućne adrese!

Dostava rešenja na kućne adrese o utvrđenom porezu na imovinu u opštini Petrovac na Mlavi, počinje od ove nedelje.

Foto: A. Nalbantjan/Profimedia

Na ažuriranju baze podataka poreza na imovinu u prethodnoj godini radilo se u celoj Srbiji. U 44 opštine, kroz projekat švajcarske vlade „Reforma poreza na imovinu“ bilo je angažovano 325 popisivača koji su išli od vrata do vrata i proveravali da li se stvarno stanje nekretnina na terenu slaže sa onim koje građani plaćaju u poreskoj prijavi.

U Petrovcu na Mlavi, kažu da su cene identične kao i prošle godine, i da ništa nisu menjali.

Međutim, kako saznajemo, građane opštine Petrovac na Mlavi čeka veliko iznenađenje u novim rešenjima. Najveći procenat novih kvadrata koji su upisani i koji su od sada oporezivani su zapravo nadogradnje. Odnosno, najviše će osetiti oni građani koji imaju kuće od 100 ili 150 kvadrata, a porez plaćali do sada na 50 kvadrata.

Pet najboljih opština u Srbiji, koje su najviše povećale obuhvat poreza na imovinu, početkom juna podeliće bespovratnih milion franaka, poklon vlade Švajcarske.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker