TELEFON SE USIJAO: Od kako je Sinče objavio da poklanja kuće i stolarsku radionicu, ne stiže da jede (VIDEO)

Siniša Stević Sinče iz sela Mijajlovac kod Velikog Gradišta decenijama unazad jedan je od najpoznatijih stolara u ovom delu Srbije.

Foto: Rina

Međutim, preko noći je postao i najpoznatiji u Srbiji, kad je pre nekoliko dana objavio da poklanja dve kuće i razrađen biznis na 540 kvadrata i to porodici koju bude odabrao.

Od nedelje, kako priča Siniša, telefoni su mu se usijali, kuća mu je puna porodica koje se smenjuju na kućnom pragu, jedva da stiže i da jede, a kamoli da radi.

Ovaj vrsni majstor, podsetimo, odlučio je da pokloni sve što je za života stekao porodici koja bi se doselila da živi sa njim. Ono što ovaj čovek ima uopšte nije malo jer se u njegovom dvorištu nalaze dve kuće i stolarska radionica koja se prostire na čak 540 kvadrata i opremljena je savremenim mašinama.

Siniša otkriva i da je pripremio sve potrebne uslove da se biznis dodatno širi i napravi brend.

– U nedelju sam doručkovao u 17 sati, a u ponedeljak uveče u 22 sata, to mi je bio doručak. Ne znam na koji telefon ću da se javim pre, na fiksni ili mobilni. Dolaze mi po četiri-pet porodica istovremeno u kuću. Ne znam sa kim pre da razgovaram – kaže nam Siniša.

Njegovi kriterijumi su jednostavni, ali kaže da mora da vodi evidenciju zbog velikog interesovanja.

Foto: Rina

– Tražim porodicu, muža i ženu sa decom, onda upišem ime, mesto odakle su i broj telefona. Kada odu, ako mi daju podatak koji mi je od poverenja, ja pišem plus, ako ne, na to ne stavim ništa ili dodam minus da se ne bih njima javljao. Pri kraju ovog meseca videću šta ću i kako ću – kaže Siniša.

Dodaje da ga je iznenadilo što se javljaju ljudi sa svih strana, iz svih krajeva, pa čak i iz Kanade.

Na pitanje ko će moći da preuzme njegov posao i šta će kvalifikovati kandidata Siniša odgovara bez razmišljanja.

– Ne mora da bude stolar, ali poželjno je da bude mlađi. Tražim nekoga između 30 i 40 godina, koji je spreman, sposoban… To da li je školovan mi nije važno. I ja imam samo osam razreda osnovne škole, a sinoć su mi dolazili iz Loznice i Beograda, ljudi sa fakultetom, a iznenade se kad vide šta sam napravio, kakvu firmu i šta sam zamislio. Ne znači mi ničija diploma, bitne su mi ideje i šta planira sa ovim poslom – kaže Siniša.

Priznaje da ne zna da li će radionica postati brend, ali da se toliko pročulo za nju i da nije stigao da sedne od poziva.

– Nisam imao želju da budem bogataš, da vozim “mercedes” i imam jahtu, već da mirno vodim skroman život. Od moje rodbine 10 godina niko nije pitao kako sam i gde sam. Voleo bih iskrenu, poštenu i vrednu porodicu, koja će da nastavi posao i proizvodnju – navodi vredni majstor.

Foto: Rina

Siniša kaže da ima projektnu dokumentaciju iz 1997. godine za dve sale i idejno rešenje za treću halu.

– Tu bi mogla da bude proizvodnja pod 1.600 kvadrata. Postoji tu još mnogo drugih stvari, bunar, parketi, koji bi bili jedinstveni, imam mašine, ali još alat nisam kupio jer ne znam za koga. Svi koji bi hteli da dođu misle da odmah mogu pare, ne mogu, mora da prođe pola godine, dve godine, da se ulaže da bi mogao da zarađuje – kaže Siniša.

Otkrio je i da je kupio dve nove njive.

Na jednoj, kako kaže, može da se pakuje strugana i rezana daska, a druga njiva može da se koristi za pakovanje oblica.

– Kad budem odlučio napraviću ugovor i voleo bih da odemo u manastir da se potvrdi da će biti međusobnog poštovanja i da se posao nastavi – dodaje Siniša.

(Tpknews.com/Telegraf)

PROČITAJ I

2 Komentari

  1. Ovaj namćor traži nepoznate ljude, zato što oni koji ga poznaju, beže od njega. Radi se o jednom veoma lošem čoveku, koji je slagao da on i njegova pokojna supruga, nisu imali dece. Ima on ćerku Rumenku, staru 54 godine, veoma vrednu i pametnu, kao i unuka i unuku. Sve ih je Siniša pre 10-ak godina izbacio iz kuće, a nedugo posle toga, supruga mu je preminula od tuge za decom. Posle toga, cela familija i prijatelji (ako ih je uopšte i imao), okrenuli su mu leđa. I još nešto, ćerka mu je bila odličan učenik, htela je da studira, međutim, Siniša je primorao da postane – stolar. Mogla je da se uda i napusti oca tiranina, ali nije htela zbog majke, pa se njen pokojni muž (tragično nastradao), prizetio kod nje. E, šta je tek on trpeo od Siniše, roman može da se napiše. Zato narode, bežite od ovog namćora, u širokom luku!

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker