DOSTA VIŠE LAŽNIH OBEĆANJA: Novi protest ekoloških aktivista u Petrovcu na Mlavi i Žagubici

Nakon protesta koji je održan u Žagubici zbog najavljenog otvaranja rudnika zlata i pretnji ekološkom aktivisti Ivanu Milosavljeviću, najavljeno je za utorak 25. aprila u 10 sati novo veliko okupljanje u Petrovcu na Mlavi, a nakon toga će u Žagubici u 12 sati biti organizovan Odbor za zaštitu životne sredine.

Plakata

Kako su naveli organizatori protesta razloga za protestno okupljanje u Petrovcu na Mlavi je nekoliko. Između ostalog, jedan od razloga je i taj jer u Petrovcu na Mlavi, gradu Đure Jakšića i mlavskih boema, prevaranti godinama svojim lažnim obećanjima trajno zagađuju Mlavu i drže je u cevima!

– Razlika između lokalne samouprave Petrovca na Mlavi i Žagubice je u tome što Safet otvoreno kaže da ga ,,zabole” za Srbiju, zemlju, vodu, Mlavu, Homolje, a ovi nas već 5 godina lažu da će pomoći u izradi studije koju odlažu svakoga dana. Kada ste u stanju da svoje partijske interese i strah dupeta da ne ispadne iz fotelje stavite ispred živog sveta, života ljudi, sopstvene dece, za to postoji ime u zakonu i na ulici! – kažu aktivisti, i dodaju da su oni svoje porodice obezbedili i sada mirno jedu jagnjad dok ih ljudi zovu i mole svakoga dana da se izradi studija i stavi zabrana na projekte koji mogu sve nas da potruju!

– Iskrenije je biti lokalni razbojnik i reći da te ne interesuje Mlava, nego sedeti na čelu opštine i mazati ljudima oči i držati ih u zabludi, ljudima koji ti naivno i slepo veruju bez obzira na partijske boje umazane krvlju novinara i političkih neistomišljenika! – navode aktivisti.

U utorak 25. aprila u 10 sati održaće se veliki protest u Petrovcu na Mlavi jer, nakon toga okupljeni će otići u Žagubicu gde će u 12 sati biti Odbor za zaštitu životne sredine.

Na protestu, kao i na odboru aktivisti će zahtevati zabranu svih ekocidnih projekata:

  • MHE KREPOLJIN
  • MASAKRA ŠUMA I VETROFABRIKA OD GORNJAKA DO JOŠANICE
  • FARME-TROVAČNICE U PETROVCU NA MLAVI
  • ISTRAŽNIH RADNJI U ŽDRELU I NA CELOM HOMOLJU
  • RUDNIKA U LAZNICI I ŽAGUBICI
  • SVIH DRUGIH ,,MALIH” I VELIKIH OTROVNIH PROJEKATA

Što se tiče Petrovca na Mlavi, aktivisti smatraju da opština pre svega mora da preuzme odgovornost koju je prihvatila, ono što odlaže godinama laganjem aktivista! Studija o uticaju na životnu sredinu je ključna za bezbednost građana i prirodu! Ili da ispune svoje obaveze ili da se otvoreno izjasne i stanitu protiv građana Petrovca na Mlavi, jer, kako kažu, obećanja više ne znače ništa!

– Već godinama oni najmoćniji i najpokvareniji, koji sahranjuju mlavski kraj, svađaju meštane Žagubice, Petrovca, Požarevca i okolnih mesta! Učinili su da ljudi koji žive na istom prostoru mrze jedni druge zbog nepostojećih razlika. Zbog poštenja ljudi, straha za budućnost porodica, oni koriste našu naivnost i nesposobnost da vidimo zlo za koje sami nismo sposobni. Sve to rade kako bi nas preplašili, ućutkali, prevarili i zavadili, jednako kao što kolonizatori to rade afričkim plemenima. A zbog čega? Zato što se zapravo oni nas boje! – smatraju aktivisti.

Aktivisti smatraju da ono čega se najviše plaše je ujedinjenje celog ovog kraja i borba protiv njih, protiv ljudi koji sede u foteljama i svakog dana razmišljaju kako da žive na račun naroda i Prirode uz Mlavu!

– E pa gospodo, došlo je vreme da svi zajedno letite sa pozicija koje ste zauzeli i prepustite “običnom” poštenom narodu da sam upravlja svojim životom! Vreme je da oteramo sve trovače i zajedno stvaramo svet u kome će i ljudi i Priroda živeti bez okova, u skladu! – zaključuju aktivisti.

(Tpknews.com)

2 Komentari

  1. Ovaj narod se nikada neće opametiti i prestati da glasa za grobare naroda koji živi u Srbiji. Rešili su po direktivi iz inostranstva da unište sve po Srbiji što je živo (ljude, životinja, ptice, biljke..) Ako im to dozvolimo svojom ćutnjom ubili smo sopstvena pokolenja. Zato se narode probudi i pridruži protestu jer se ovi hrabri ljudi bore ne samo za sebe već za sve nas.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker