NEVIĐENA TORTURA U ŽAGUBICI: Dečaku (16) vršnjaci dve godine prete prebijanjem i šalju mu jezive poruke!

S. J. iz opštine Žagubica, majka 16-godišnjeg dečaka, zabrinuta je za bezbednost svog sina, koji se inače školuje u Beogradu, ali već dve godine trpi torturu od strane trojice svojih vršnjaka svaki put kad dođe u rodno mesto.

Ilustracija

Osim što su ga, kako ona tvrdi, sačekivali i pretili mu batinama, pravili su i grupe na Vajberu u kojima su ga gnusno vređali i upućivali mu ozbiljne pretnje. Nazivali su ga pogrdnim imenima, psovali i vređali majku, a sve to se može videti u prepiskama u koje smo imali uvid.

U tim porukama su mu, između ostalog, pretili “aj kad hoćeš batine sutra, dobiješ gratis polomljen nos” i “ako hoćeš, možemo da ti slomimo leđa stolicom”.

Majka dečaka kaže da njen sin to nije izazvao jer nikada nije bio problematičan, već đak za primer.

– Moje dete je mirno i povučeno, i nikada nije ulazio u konflikte niti se tukao. Odličan je đak, ide u školu u Beogradu. Međutim, svaki put kad dođe u selo, njegovi vršnjaci koji se ne školuju gde i on, sačekuju ga, prete batinama, i to bez razloga. Ta tortura traje već dve godine. Nedavno su napravili i Vajber grupu u koju su ga ubacili da bi ga zastrašivali – ispričala je majka.

Ona slučaj nije prijavila policiji, već je pokušala to da reši tako što je razgovarala s jednim od roditelja dečaka s kojima je njen sin, inače, išao u osnovnu školu.

– Pokušala sam na miran način da rešim problem. Rečeno mi je da ga više neće dirati. Prestali su da ga sačekuju, ali su onda napravili grupu gde su mu pretili i vređali. On je iz te grupe izašao, a ja i dalje živim u strahu da će ti mladići ispuniti sve svoje pretnje. Mislim da oni hoće da isprovociraju mog sina. Traže način da mu se osvete zbog toga što smo ih rekli njihovim roditeljima – ispričala je ona, dodajući da će, ukoliko opet dođe do situacije da joj dete maltretiraju, da se obrati policiji, jer ne zna kome drugom.

(Tpknews.com/Kurir)

Jedan komentar

  1. Pitanje broj 1. Zašto se ovo tek sada objavljuje ako maltretiranja traje dve godine? Pitanje broj 2.Šta je policija preduzela po tom pitanju? Pitanje broj 3. Znaju li se imena te dece i njihovih roditelja? Savet majci i dečaku. Kreni da treniraš borilačke veštine pa kada jednom polomiš kosti niko te više neće maltretirati. Sve poruke koje dečak dobija slati u policiju i novinarima da svi znaju ko su mali zlikovci. Ovo za borilačke veštine govorim iz vlastitog iskustva.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker