OGLASILA SE ZORANA: Nemam veze sa optužbama zbog kojih je uhapšen direktor Infrastrukture železnice

Ni na koji način nisam učestvovala i nemam nikakve veze sa optužbama zbog kojih je uhapšen v. d. generalnog direktora “Infrastrukture železnice Srbije” Miroljub Jevtić, izjavila je danas potpredsednica Vlade i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, prof. dr Zorana Mihajlović.

Foto: Fonet/Zoran Mrđa

“Razočarana sam ponašanjem direktora Jevtića i svime što mu se stavlja na teret. Pozdravljam rad državnih organa u rasvetljavanju svih činjenica vezanih za ovaj slučaj. Po tome se vidi da Srbija danas nije više ista zemlja kao što je bila”, navela je Mihajlovićeva u saopštenju.

“Od nadležnih pravosudnih organa očekujem da urade sve što je u skladu sa zakonom, a ja sam im dostupna u svakom trenutku”, dodala je Mihajlovićeva.

Da podsetimo, Miroljub Jevtić uhapšen je zbog mita od 10.0000 evra zbog eksproprijacije zemljišta, a sa njim su uhapšeni i Dragoslav Burzanović, član Nadzornog odbora Privrednog društva “Ratko Mitrović” iz Novog Sada, i dvojica advokata iz tog grada – Zoran Stojanović i Vladislav Kostić.

Miroljub Jevtić, koji je i nekadašnji savetnik ministarke građevinarstva i saobraćaja Zorane Mihajlović je na saslušanju u policiji priznao krivično delo i rekao da je navodno deo novca davao Mihajlovićevoj na ruke.

JEVTIĆU ODREĐEN PRITVOR

Direktoru JP “Infrastruktura železnice” Miroljubu Jevtiću određen je pritvor do 30 dana, a Dragoslav Burzanović, član Nadzornog odbora Privrednog društva “Ratko Mitrović” iz Novog Sada, kao i dvojica advokata iz tog grada, Zoran Stojanović i Vladislav Kostić pušteni su da se brane sa slobode.

(Tpknews.com/Agencije)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker