Na 7. sednici SO Petrovac na Mlavi, usvojen je predlog odluke o usvajanju budžeta za narednu godinu.
Iznos prihoda za narednu godinu koji predviđaju u ovoj opštini je 1.066.000.000 dinara, dok rashodi iznose 1.085.000.000 dinara.
Kako je naveo Milanče Aćimović, predsednik Skupštine opštine, ova sredstva kojima opština raspolaže nisu dovoljna za podmirenje svih potreba građana, direktnih i indirektnih budžetskih korisnika. Međutim kako je naveo Aćimović, uspostavljena je dobra saradnja sa Ministarstvom privrede preko kojeg se finansiraju neki infrastrukturni projekti u ovoj opštini.
Zanimljiva stvar je da se među svim tačkama našlo i usvajanje plana i programa JKP „Izvor“ i JP „Parking servis“. Njihov predlog je glasio za nabavku traktora, prikolice i pluga za čišćenje snega radi što bolje efikasnosti u obavljanju zimskih poslova na teritoriji opštine. Ili gledano ispod paravana, svaka opština iz Braničevskog okruga, po direktivi koja je stigla iz vrha stranke, mora da kupi po jedan traktor, prikolicu i plug, od veoma bitnog sponzora stranke.
Jedna od zanimljivih stvari koja je naišla na odobravanje odbornika opozicije je da je Skupština za svoj deo uredila javne nabavke sa pravilnicima, to su pravilnici na koje se Zakon za javne nabavke odnosi, ali su uređeni i pravilnici javne nabavke koja su ispod limita, na koje se zakon ne primenjuje. Na taj način će se precizno odrediti gde će ići sredstva javnih nabavki na koje se zakon ne odnosi.
Takođe, bila su veoma zanimljiva i pitanja šefa opozicije odborničkog kluba “SOP” Nebojše Vlajića-Bosanca, u vezi sa izveštajem revizije i drugih nelogičnosti.
I sam Vlajić je naglasio da su finansijske potrebe u opštini Petrovac na Mlavi daleko veće od mogućnosti koje se iskazuju u zavisnosti od prihoda, ali je takođe skrenuo pažnju da se novac neravnomerno i nepravedno raspoređuje i da se dosta nenamenski troši. Kao primer Vlajić je naveo da se za sport u 2021. iz budžeta predviđa da se potroši 96 miliona dinara, od toga samo za klubove i Sportski savez 61.5 miliona dinara, dok za asfaltiranje puteva u svim naseljima predviđeno je samo 40 miliona dinara.
Kako u nastavku navodi Vlajić, za kulturu je budžet uvećan za 5 miliona a osnovnim školama je umanjen, dok za poljoprivredu je predviđeno samo 10 miliona, a za “Zoohigijenu” skoro 14 miliona. Na osnovu ovog odnosa između predviđenog budžeta za poljoprivredu i “Zoohigijenu”, Vlajić je došao do zaključka da se u Petrovcu na Mlavi više isplati biti šinter nego toviti bikove!