NASTAVLJENA TRADICIJA: Manifestacija “Sačuvajmo od zaborava” održana po četvrti put u Topolovniku (FOTO)

U sredu 21. septembra, u Topolovniku kod Velikog Gradišta, održana je četvrta po redu kulinarsko – kulturna i turistička manifestacija „Sačuvajmo od zaborava“, posvećena afirmaciji narodne tradicije i života na selu.

Foto: TOVG

U prepodnevnim časovima učesnici takmičenja u pripremanju svadbarskog kupusa zagrejali su svoje kotliće i stavili kupus na krčkanje. U 15 časova otvorena je izložba udruženja iz okolnih naselja koja su predstavila najdragocenije stvari iz njihovog zavičaja.

U okviru kulturno-umetničkog programa nastupili su Osnovna škola ,,Ivo Lola Ribar,, i vrtić kao i mlađi i stariji dečiji Ansmbl narodnih igara i pesama “Vlastimir Pavlović Carevac”.

Zabavni program za učesnike nastavljen je u domu kulture a pre svečane večere uručene su zahvalnice i nagrade pobednicima u svim kategorijama.

Treće mesto u kuvanju svadbarskog kupusa osvojila je ekipa “Lovorov list” iz Topolovnika, drugo mesto pripalo je Lovačkom udruženju “Topolovnik”, a najbolji svadbarski kupus pripremila je ekipa “Drvoseče Topolovnik”.

Za najbogatiju trpezu nagradu je dobilo udruženje žena iz Majilovca “U srcu Stiga”.

U kategoriji najoriginalniji stari predmet nagradu je dobilo udruženje žena iz Kličevca “AFŽ Milenko Stojković”. Nagradu za najlepši ručni rad dobilo je udruženje “Selo Vlaška” a za najukusniji kolač udruženje žena iz Saraorca.

Nagrada za najlepšu pogaču otišla je u Batušu dok je nagradu za najukusniju štrudlu dobilo udruženje žena iz Biskuplja.

Nagradu za najoriginalnije tradicionalno jelo dobilo je udruženje žena iz Prugova a najkusnija slatka pita pripremljena je u Klenovniku. Najukusniju slanu pitu pripremilo je udruženje žena “Ramski cvet” iz Rama a najuređeniji štand napravilo je udruženje žena “Češljevobarke”.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker