NAPAD NA ŠULOVIĆA: Uhapšena dvojica batinaša iz Smedereva

Posle višednevne policijske potrage, uhapšena su dvojica napadača iz Smedereva, koji su pretprošlog petka pretukli “naprednjaka” iz Velikog Gradišta, Zlatka Šulovića (65), nekadašnjeg čelnika OO SNS.

Zlatko Šulović-Šule

Pošto im je tokom napada video lica, on ih je u požareavčkoj policiji prepoznao, pa će oni odgovarati za nasilničko ponašanje. Njima je određeno policijsko zadržavanje do 48 sati i posle toga saslušaće ih osnovni javni tužilac u Velikom Gradištu, koji će odlučiti da li će im se odrediti pritvor. Šulovića su batinaši pretukli ispred njegove kuće u kojoj živi sa porodicom, u naselju Beli Bagrem na Srebrnom jezeru. On je mislio da žele da kod njega iznajme sobu, kao turisti, ali su ga oni, bez reči, pretukli rukama i nogama. Njegova supruga, koja je predsednik Skupštin opštine Veliko Gradište, istrčala je iz kuće i počela da zove u pomoć, ali niko od komšija nije došao. Pošto su napadači otišli “audijem” smederevskih registarskih tablica, došla je policija i Šulovića odvezla kod lekara, koji su mu konstatovali povrede glave i modrice po telu. Šulović je izjavio da pretpostavlja ko je naručio ovo premlaćivanje i da je njegovo ime saopštio policiji.

-Juče su me zvali iz požarevačke policije da dođem na prepoznavanje. Čim sam video dvoje privedenih odmah sam rekao da su me oni tukli. Verujem državnim organima da će ovaj slučaj mog batinjanja rasvetliti do kraja i otkriti nalogodavce, kao i motiv zašto su me tukli. Ja sam tužilaštvu predao svu lekarsku dokumentaciju, kao i izveštaje od psihijatra o mom i ženinom psihičkom stanju posle događaja, jer smo se oboje mnogo potresli – rekao je Šulović.

TPKNEWS/M.V.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker