KO ĆE 8. MARTA POBEDITI U SMEDEREVU? Mladi najavili blokadu grada, Vučić im dovodi kontramiting

U subotu 8. marta, Smederevo će biti epicentar političkih dešavanja u Srbiji. Studenti i maturanti ovog grada zakazali su celodnevnu blokadu i protest u centru, pridružujući se tako talasu podrške studentima koji širom zemlje zahtevaju ispunjenje svojih zahteva. Istovremeno, nezvanično saznajemo da će predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, održati kontramiting u sportskoj hali, gde će se obratiti građanima u večernjim satima.

Foto: Tvrđava/Beta

Prema informacijama iz izvora bliskih Srpskoj naprednoj stranci, lokalni odbor SNS-a u Smederevu intenzivno radi na mobilizaciji svojih članova. Telefoni su, kako saznajemo, usijani, dok se sastavljaju spiskovi sigurnih pristalica kako bi se obezbedilo masovno prisustvo na skupu predsednika.

Odluka o terminu Vučićevog dolaska, prema nezvaničnim saznanjima, razmatrana je između 8. i 9. marta, ali je na kraju odlučeno da to bude 8. mart – upravo na dan kada će mladi Smedereva izaći na ulice kako bi još jednom pokazali svoju odlučnost i borbu za svoja prava.

Pitanje koje se nameće jeste – da li je termin predsednikovog mitinga slučajnost ili smišljena reakcija na studentske proteste? Posmatrači političkih prilika u zemlji saglasni su da SNS koristi dobro poznatu strategiju suprotstavljanja nezadovoljstvu građana organizovanjem kontramitinga, čime pokušava da neutrališe negativan publicitet i pokaže svoju snagu.

Ostaje da se vidi kako će proteći 8. mart u Smederevu i da li će ovaj dan ostati upamćen kao prelomni trenutak u daljoj borbi građana za svoja prava. Studenti i maturanti, sa jedne strane, i stranačka mašinerija, sa druge – ko će tog dana poslati jaču poruku?

(Tpknews.com/@Jelena I.)

PROČITAJ I

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker