POLICIJA STIGLA U ŠID: Migranti nose noževe, presreću decu, razbijaju automobile, otimaju novčanike… (VIDEO)

Dodatne i posebne jedinice policije od danas će biti prisutne u Šidu, kako bi u potpunosti uspostavile bezbednost i javni red u tom mestu, u kojem se poslednjih dana dešavaju incidenti sa migrantima, najavio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Screenshot

Šiđani, prema rečima predsednika, imaju problema zbog „nervoze kod migranata“, koji su počeli da upadaju u kuće i na imanja.

– Zbog toga sam zamolio Stefanovića da pošalje posebne jedinice policije, bilo žandarmerije, bilo neke druge specijalne jedinice, da zavedu red, obezbede mir i da građani ne budu taoci jednog broja migranata koji čekaju da pređu na teritoriju Hrvatske – rekao je Vučić.

Direktor policije Vladimir Rebić rekao je da je na teritoriji Šida u skladu sa pojačanim merama na terenu danas trenutno prisutno novih 40 policijskih službenika raspoređenih u patrole interventnih jedinica policije i timove.

– Tokom februara smo imali desetak slučajeva da su ilegalni migranti ulazili u napuštene kuće i vikendice, oštetili brave ili vrata na kućama, zbog čega su meštani uznemireni. Ministarstvo unutrašnjih poslova je procesuiralo sva krivična dela koja su počinjena, ali smo zbog osećaja sigurnosti naših građana pojačali prisustvo policije na ulicama u ovom gradu – rekao je Rebić.

ŠTA KAŽU GRAĐANI

Građani Šida mahom pozdravljaju ovu odluku i kažu da se zaista osećaju taocima u sopstvenom gradu poslednjih pet godina, otkad je Mađarska zatvorila granice za pridošlice iz Sirije, Iraka, Avganistana… Zadovoljni su i u lokalnoj samoupravi.

– Cenimo brigu predsednika Vučića, koji misli na nas pored svih problema koje ima. Mi, kao lokalna samouprava, nismo mogli sami da se izborimo, čak smo došli u situaciju da ljudi počnu da se iseljavaju iz opštine u strahu za svoju bezbednost – rekao je za Novosti Zoran Semenović, zamenik predsednika opštine Šid.

Starija gospođa, koja ne želi da se predstavi, priznaje da se jako boji, posebno noću.

– Već sam imala loše iskustvo. Migranti su mi noću upadali u dvorište, jednom su mi čak ukrali bicikl, koji nikad nije pronađen – kaže ona.

Ima i onih koji nisu imali nikakvih problema, kao i onih koji tvrde da su zadovoljni dosadašnjim radom policije. Međusobni sukobi onih koji su ilegalno ušli u našu zemlju veoma su česti, posebno između Avganistanaca i Pakistanaca.

– Većina je naoružana noževima. Kad god se međusobno posvađaju, posebno Avganistanci i Pakistanci, odmah vade noževe i jedni druge povređuju. Policija brzo reaguje kad ih pozovemo – kaže Stevan Š.

NISU PROBLEM MIVRANTI IZ PRIHVATNIH CENTARA VEĆ ILEGALCI

Šiđani dodaju da nemaju nikakvih problema sa ljudima koji borave u tri prihvatna centra, koliko ih ima na teritoriji opštine. U njima je smešteno oko 1.300 ljudi, uglavnom porodica. Međutim, na ulicama je svakog trenutka 400-500 „ilegalaca“.

Najčešće su oni ti koji upadaju u dvorišta i kuće, kradu, uništavaju imovinu. Po pravilu su u grupama i, tražeći krov nad glavom, zauzmu i prazne kuće. Jednom su jednu nehotično zapalili. Dešavalo se i da ostanu bez para, pa presreću decu na putu iz škole, i kako kažu meštani, otimaju im novčanike.

U Domu zdravlja žale se da nemaju dovoljno ljudi da izađu na teren kada se potuku ili izbodu, a dr Mirjana Mitrović, načelnik Hitne pomoći, dodaje da na lice mesta izlaze redovno da im ukažu pomoć kada ih Hrvati, prebijene, samo prebace nazad preko granice, u Srbiju.

Komentarišući najave iz Turske da će veliki broj izbeglica i migranata biti pušten izvan granica ove zemlje, u pravcu EU, Vučić je rekao da tajne službe Srbije prate situaciju i da će u zavisnosti od broja ljudi koji budu krenuli, biti donete odgovarajuće odluke.

– Ako bude zatrebalo, znaćemo da sačuvamo državni i nacionalni interes – rekao je predsednik Srbije.

(Tpknews.com/Telegraf.rs)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker