USVOJENA NOVA UREDBA: Maske obavezne i za decu stariju od četiri godine

U “Službenom glasniku” objavljena je Uredba Vlade Srbije od 15. decembra o novim merama za sprečavanje širenja koronavirusa, a mera koja nije posebno istaknuta u saopštenju vlade je obavezno nošenje maski za decu stariju od četiri godine.

Foto: Pinterest

Naime, u članu šest Uredbe navedeno je, ono što je već poznato javnosti, da je ona obavezna na javnim mestima u zatvorenom prostoru, na javnim mestima na otvorenom prostoru ukoliko nije moguće održati rastojanje od najmanje dva metra i u javnom drumskom i železničkom saobraćaju.

Pored toga, ono što je novina jeste da su roditelji maloletne dece ili dece sa posebnim potrebama, odnosno njihovi staratelji, dužni da obezbede da deca starija od četiri godine nose zaštitnu masku.

Kada je reč o školama, navedeno je da zimski raspust, saglasno propisima kojima se ureduje školski kalendar, počinje 21. decembra 2020. godine i završava se 15. januara 2021. godine i važi za sve učenike osnovnih i srednjih škola na teritoriji Srbije.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker