MAFIJAŠKA SAHRANA U DUNAVU KOD GOLUPCA: Tri zabetonirana leša koja su deca pronašla i dan danas kriju jezivu tajnu (VIDEO)

Tri raskomadana leša u otvorenim sanducima pronađena su 2000. godine podno Golubačke tvrđave kod Golupca, kada su dečaci koji su pecali ribu osetili smrad truleži i ugledali prizor koji će im ostati u sećanju do kraja života.

Ilustracija

Ko su bila tri nesrećnika koji su ubijeni na ovako surov način do dan danas je ostala tajna.

Prošlo je mnogo godina a objašnjenja nema. Postoje samo pretpostavke da postoji veza sa tragičnom porodičnom pričom i krvavom pljačkom koju su životom platile dve nevine osobe, koja se dogodila dve godine ranije u Beogradu. Izmasakrirane leševe dečaci su pronaši kada su sanduci iznenada izronili iz plitke vode. Jedan od dečaka je najpre ugledao jedan grubo sklepan drveni sanduk bez poklopca, iz koga je strašno zaudaralo.

Dečak, u Golupcu poznat pod nadimkom Drća, pozvao je odrasle pecaroše, a dvojica koja su se odazvala su ustanovili da se u sanduku, donekle u raspadnutom usled delovanja brze vode, nalazi ljudski trup bez glave i ruku, do struka zaliven betonom. Desetak metara uzvodno od mesta gde je ležao prvi sanduk, virio je iz vode još jedan, gotovo identičan prvom, ali neoštećen. Treći sanduk našla su trojica ronilaca dva dana kasnije. U svakom su se nalazila izmasakrirana, zabetonirana tela, koja nije bilo moguće identifikovati.

Kad su iz Dunava kod Golupca izvučena tri sanduka sa zabetoniranim ostacima trojice ljudi, počele su da se raspredaju različite priče, a lepo i mirno mesto je doživelo šok. Ranije, za vreme Čaušeskua, tu je pronalaženo mnogo mrtvih Rumuna, ali ova tri tela su bila zabetonirana, što znači da nisu bili Rumuni i da su tela sa namerom nalivena i bačena u reku da ne bi isplivala i tako trajno uklonjena.

Sprovedene su analize koje zbog dugog boravka u vodi nisu dale pouzdane rezultate. U vreme pronalaska tela DNK analize su kod nas inače bile tek u začetku. Zato je posle svega ostalo pitanje ko su bila trojica ljudi čija su zabetonirana tela izvučena iz reke. Ostale su samo pretpostavke da su ovi leševi na neki način bili povezani sa tragičnim događajima koji su se desili nekoliko godina ranije, odnosno sa ubistvom Vlade Kovačevića Trefa 1997. godine, dobrog prijatelja Marka Miloševića, ali i pljačkom koju je godinu dana kasnije počinio njegov sin iz prvog brak Andrej Kovačević.

Krvavo razbojništvo u noći između 4. i 5. decembra 1998. godine bilo je jedno od zločina koji su krajem 90-tih potresli Srbiju. Tada je sedamnaestogodišnji Andrej Kovačević, sin iz prvog braka Vlade Kovačevića Trefa, zajedno sa dvojicom saučesnika opljačkao očevu firmu “Tref rentakar” i iz sefa odneo gotovo sedam i po miliona nemačkih maraka.

Firmu je posle nerazjašnjenog ubistva Vlade Kovačevića u februaru 1997. godine vodila njegova druga supruga Bojana Kovačević-Bajrušević.

Kako Tref za sobom nije ostavio nikakav testament, njegova druga žena Bojana je po pravu prvenstva nasledila celokupnu imovinu. Andrej je bio nezadovoljan podelom imovine jer nije dobio gotovo ništa, pa je sa dvojicom drugova, tada dvadesetogodišnjim Aleksandrom Kostadinovićem i devetnaestogodišnjim Filipom Gavrilovićem smislio pakleni plan – krađu deviza iz agencije “Tref rentakar”.

Tom prilikom su ubili dvoje ljudi – blagajnicu Biljanu Stanojković i čuvara Bratislava Dačića. Kostadinović je uhvaćen jer je slučajno prilikom pljačke sam sebi opalio pištoljem metak u nogu pa je morao da ide u Urgentni centar dok se potom Andrej sam predao na nagovor majke. Ono što je kasnije privuklo pažnju mnogima i povezalo slučaj tri betonirana leša nađena u Dunavu jeste nestanak trećeg učesnika pljačke Filipa Gavrilovića koji je navodno pobegao s četiri miliona maraka.

Njemu se nakon pljačke i ubistava gubi svaki trag, kao što se izgubio i trag četiri miliona maraka, koje nisu nikad pronađene, a taj novac nije pomenut čak ni na sudu. Gavrilović nije nestao sam. Sa njim su pobegli i njegov otac koji je bio kockar i jedan prijatelj.

Od njih nikada nije bilo ni traga ni glasa, a onda su godinu i po dana kasnije na Dunavu u Golupcu kod Požarevca dečaci iz Golupca otkrili sanduke sa leševima.

Ko su bila tri nesrećnika koji su ubijeni na ovako surov način do dan danas je ostala tajna, ali upoznati sa ovim slučajem nedvosmisleno tvrde da je reč o Filipu Gavriloviću odnosno njegovom ocu i jednom prijatelju.

Andrej Kovačević nastradao je 3. septembra 2006. godine kad je vozeći motor “jamaha” na uglu ulica Kneza Višeslava i Miloja Zakića udario u “zastavu 101” kojom je upravljao S.S. (50). U tom trenutku je bio na slobodnom vikendu posle kog je trebalo da se vrati u zatvor, a mnogi sumnjaju da njegova smrt nije bila nesreća.

Jedan komentar

  1. U tom se peridu pojavila identical hladnjaca koju su pronasli u Dunavu kladovski pecarosi. Ne pada li vam na pamet da je narucilac isti!?

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker